tia portal v13 s7 1200 pid kontrol

Hocam merhaba,
input_per kısmına direk iw64 ü vermeme rağmen herhangi bir değişiklik olmadı.İkinci resimde görebileceğiniz gibi start_pid_copmact ( altta ) butonuna bastığımda start almıyor.

Sorun ne olabilir acaba ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı8.JPG
    Ekran Alıntısı8.JPG
    151.4 KB · Görüntüleme: 67
  • Ekran Alıntısı9.JPG
    Ekran Alıntısı9.JPG
    172.8 KB · Görüntüleme: 68
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba,

@ufuk6767 hocam teldd konuştuğumuz durumları da denedim.

foto1 de görebileceğiniz gibi mw yerine md kullandım.ayrıca başka bir proje oluşturup direk qw96 gibi analog çıkışa da verdim output_per i ama netice alamıyorum.

foto1 de input ve outputu kullandığım için configurationda input ve outputu kullandım ( foto2 ) ,

ama foto 3 de görebileceğiniz gibi start pid_compact a tıkladığımda start almıyor.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    131.9 KB · Görüntüleme: 71
  • 2.JPG
    2.JPG
    75.5 KB · Görüntüleme: 65
  • 3.JPG
    3.JPG
    184.8 KB · Görüntüleme: 64
merhaba,

sorunu çözdüm.yazılımla ve ya parametrelerle alakalı bir hata yok.plcsim s7 1200 de pid kontrole izin vermiyor.

cpu yu değiştirip s7 1500 le denedim ve çalıştı.

aşağıdaki linkte siemensin sitesinde bu bilgi yer alıyor .

https://support.industry.siemens.co...plcsim-doesn-t-work/124032?page=0&pageSize=10

yardımcı olan @ufuk6767 ve @apaçi ye teşekkür ederim.

umarım başka arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz bu bilgiyle.
abi Allah senden razı olsun ya yemin ederim deliye dönmüştüm s7-1200 ile yapmaya çalışıyordum.Sendeki gibi çıkış alamıyordum.Çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri