tia portal v13 s7 1200 pid kontrol

Pid configurasyonunda INPUT ve PER OUTPUT mu aktif.
Yani
birkaç şey dışında geriye, simülasyonda çalışmaması kalıyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet hocam resimde de görebileceiniz gibi input ve output per var.

mesela aşağıdaki linkte siemensin verdiği bir eğitim videosu var ve yazılımcı sadece input per,setpoint ve output pwm i kullanarak deveye alabiliyor gerçek ortamda.birebir aynısını ben de denedim ancak netice alamadım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı4.JPG
    Ekran Alıntısı4.JPG
    72.2 KB · Görüntüleme: 48
Similasyon modundan emin değilim. Ben hep gerçek ortamda devreye aldım. Yarın kendim bir demo yapıp deneyeceğim. Ama state den belli bu blok otomatiğe geçemiyo.

benim de kafamı karıştıran nokta orası.yani state 3 olmuyor.siz gerçek ortamda mı deneme yapcaksınız

Son düzenleme:
yapacagınız çalışma ve neticeleriyle alakalı geri dönüş yaparsanız cok memnun olurum hocam

Kardes input girisi analog girisi drekt olarak degistirmeden pid bloguna uygularsan sorunun çözülür taki yapamaz isen uzaktan yardimla halledebilirim saygilar

Sorun cozulmez ise ben burdayim bilader atiyorum iw64 girisini degisiklik yapmadan uygula pid blogu degisiklik yaptiginda algilamiyor ve cikiis vermeyecektir

20170221_022740.jpeg
bak hatasiz analog giris ve cikis istedigin gibi oyna

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri