TIA Portal V13 ile PID kontrol

Arkadaşlar TIA portal v13 ile havuz seviyesi kontol etmek istiyorum. Örnek şöyle; sürekli su boşaltmakta olan bir havuzumuz var ve bu havuza su pompalıyoruz. Havuz dolum hızı havuz seviyesine göre artıp azalarak pid ile pompa motoru sürücüsüne gönderiliyor ve istenilen seviye set değerinde tutmaya çalışıyor. Ben bunu sürekli pid kontrol bloğu ile yapmayı denedim fakat olmadı. İstenilen değeri yakaladığımda motor duruyor. PID değerlerini değiştirsem de bu azalama yavaşlıyor fakat yine set değerine gelince motor duruyor. Benim istediğim set değere gelince sabit aynı değeri sürücüye göndermesi. Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Başka bir pid bloğu mu kullanmalıyım? (PLC S7 400, sürücü MM440 ve 0-10 v analog ile kontrol ediliyor.)

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
calısır durumdakı motor ıkıncı set durumunda duruyormu ben pıd blogu ıle bır calısma yaptım ve 10 numara calısır durumda ve bu gıbı bır sorunla karsılastım ve sorunu cozdum

calısır durumdakı motor ıkıncı set durumunda duruyormu ben pıd blogu ıle bır calısma yaptım ve 10 numara calısır durumda ve bu gıbı bır sorunla karsılastım ve sorunu cozdum

İkinci set değeri değil tek set değeri var ve bu değeri yakaladığında durmaya gidiyor. benim istediğim set değerini yakaladığında hızı sabit tutması. Siz nasıl çözdünüz?

MM4 kendi pid parametrelerini kullan , plc den sadece set yolla.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri