S7-1200 PID_Compact çalıştırmada sorun

oozdil

Üye
Merhabalar,
S7-1200 1214 DC/DC/DC Plc ile pid kontrol yapmak istiyorum. Termokupldan analog sinyal okuyup Set değerine ulaşana kadar kontaktörü çektirmeyi amaçlıyorum. Set değerine ulaştıktan sonra da kontaktör enerjilenmesin istiyorum. Böyle bir durum mümkün müdür? Hangi pid çıkışını kullanmam gerekir yardımcı olabilir misiniz?

oozdikl Merhabalar,
Kontaktorle set değerine göre on off yapacaksanız PID kullanmanıza gerek yok, eğer PID kullanacaksanız kontaktör ile çalıştıramazsınız digital kanal üzerinden çalışacaksanız solid state kullanmanız veya analog kanal üzerinden kumanda edeceğiniz bir sistem tasarlamanız gerek.

Kolay Gelsin

oozdikl Merhabalar,
Kontaktorle set değerine göre on off yapacaksanız PID kullanmanıza gerek yok, eğer PID kullanacaksanız kontaktör ile çalıştıramazsınız digital kanal üzerinden çalışacaksanız solid state kullanmanız veya analog kanal üzerinden kumanda edeceğiniz bir sistem tasarlamanız gerek.

Kolay Gelsin
Teşekkür ederim,
Bir sorum daha olacak hangi durumlarda Output_Pwm komutunu kullanmam gerekir bu konuda bilginiz var mı? ayrıca Pwm komutunu kullandıktan sonra direk çıkışa mı atamalıyım yoksa ekstra bir işlem yapmam gerekir mi?
bir de rezistansları kontaktörle çektirerek pid ile çalıştırmamın ssr dışında bir yolu var mı?

Son düzenleme:
Eğer çalıştıracağınız cihaz pwm sinyali ile çalışıyorsa ( bu ısıtıcı olur actuator olur vs ) output_pwm kullanmanız gerekir. Aynı şekilde, eğer cihazınız analog sinyal ile çalışıyorsa da analog output kullanmanız gerekir.

tasarladığınız PID ve fiziksel sistem uygunsa doğrudan pid çıkışını gönderebilirsiniz ki çoğunlukla öyle yapılıyor. ama özel bir durum varsa, özel durumun şartlarına göre revizyon yapabilirsiniz.

SSR dışında yolu olmayabilir.normal kontaktör açma kapama refleksini istenilen düzeyde gösteremez.
SSR dışında bir cihaz üretildiyse de en azından benim bilgim yok.

Eğer çalıştıracağınız cihaz pwm sinyali ile çalışıyorsa ( bu ısıtıcı olur actuator olur vs ) output_pwm kullanmanız gerekir. Aynı şekilde, eğer cihazınız analog sinyal ile çalışıyorsa da analog output kullanmanız gerekir.

tasarladığınız PID ve fiziksel sistem uygunsa doğrudan pid çıkışını gönderebilirsiniz ki çoğunlukla öyle yapılıyor. ama özel bir durum varsa, özel durumun şartlarına göre revizyon yapabilirsiniz.

SSR dışında yolu olmayabilir.normal kontaktör açma kapama refleksini istenilen düzeyde gösteremez.
SSR dışında bir cihaz üretildiyse de en azından benim bilgim yok.
Peki bir cihazın PWM sinyaliyle çalıştığını nasıl anlarım?
kusura bakmayın çok soru sordum ama kafamda soru işareti kalsın istemiyorum.

Cihazın etiketinde ve ya pdf inde yazar.

Ve ya üretici firmayı arayıp öğrenebilirsiniz son ihtimal.

Merhaba. Trakya'da PLC Siemens S-7 1200 /1500 kursu veren yer varsa bilgi verebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri