Termosifona bağlı olan flex hortumlarında kıvılcım ve duman çıkması

IMG_20210422_111705.jpg
IMG_20210422_111720.jpg
IMG_20210422_111842.jpg

Bunun üzerine klimanın tüm bağlantısı kesildi derken

Faz nötr topraklama hepsi kesildi mi ( kablo bağlantıları ayrıldı mı?

Termosifon ile klima aynı kablo üzerinde mi ?
Elektrik sisteminiz trifaze tesisat mi ?

dediğim gibi tüm buatlar kontrol edildi hocam. Tesisat monofaze. Klima artık yok

Görsel ile bir çözüm bulundu
Diğer ?
Elektrikçiniz termosifonlar da C tipi kullanilmaz değiştirelim demedi mi ?

Kullandığınız bu cihaz ise 2000 watt

https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIBhAC&usg=AOvVaw2cyeqwmelQvghUZGvNtNxb

Sigorta C Tipi B Tipi İle degistirmesi .
Isıtıcı cihazlarda B tipi kullanılır
Dairenin tümü B tipi sigorta
klimalar da C tipi sigorta kullanılır
Kaliteli sigorta ile
Klavuzuna göre uygun amper sigorta

1.png

Son düzenleme:
Diğer ?

https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAAegQIBhAC&usg=AOvVaw2cyeqwmelQvghUZGvNtNxb

Kaliteli sigorta ile

Ekli dosyayı görüntüle 73690
IMG_20210422_115807.jpg

Diğer ?

Kaliteli sigorta ile

Ekli dosyayı görüntüle 73690
Ekran görüntüsü 2021-04-22 121017.jpg
kullanım klavuzunda C tipi kullanılması gerektiği yazıyor.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 73691

Ekli dosyayı görüntüle 73692kullanım klavuzunda C tipi kullanılması gerektiği yazıyor.

SİĞORTA FİRMASININ BEYANI .
Siğorta tipi ve özellilkleri için araştırma yapmanız .

Benim açımdan risk siğortanın geç atmasıdır , siğortanın amacı nedir .
Benim tercihim B tipi siğorta .

BENİM KENDİ TERMOSİFONUM OLSA
İLK BAŞTA TERMOSİFON KULLANMAK RİSK !!!
DİYELİM KULLANALIM .
TEST EDERDİM : PENSAMPERMETRE ( KALİBRASYONU YAPILMIŞ CİHAZ ) İLE AMPER ÖLÇÜMÜ YAPARIM !!!
FİRMANIN DEĞERLERİ TUTTU DİYELİM .
16 AMPER C TİPİ SİĞORTA YERİNE 10 AMPER B TİPİ SİĞORTA TAKAR DENERİM .
SORUN ÇIKMASSA YOLA DEVAM EDERİM .
ÇIKARSA ( AŞIRI AMPERDEN SIĞORTA ATARSA 16 B TİPİ İLE DEĞİŞTİRİR TAKARIM .

DİKKAT :KALİTELİ SİĞORTA KULLANIMI VE SAHTE OLMAYAN ÜRÜNLER VS GİBİ .

https://federal.com.tr/b-c-d-tipi-otomatik-sigortalarin-kullanim-yerleri/#:~:text=B tipi otomatik sigortalar genellikle,ve priz devrelerinin korumasında kullanılır.

B,C ve D tipi otomatik sigortalar arasındaki temel farklar nelerdir? Neden kullanım alanları değişiklik göstermektedir?

B tipi otomatik sigortalar genellikle evlerde akkor flamanlı ev aydınlatması ve elektrikli ısıtıcılar gibi anahtarlama sırasında ani aşırı akımların oluşmadığı aydınlatma ve priz devrelerinin korumasında kullanılır.
C ve D tipi otomatik sigortalar ise genellikle anahtarlama veya devreye girme anında ani aşırı akımların oluştuğu endüktif karakterli devrelerin, transformatörlerin, klimaların, buzdolaplarının ve çok sayıda floresan lambanın korunmasında kullanılır.

https://elektrikinfo.com/otomatik-sigorta-nedir
Kendinize siğortalar için proje hazırlayın .
ne nerenin siğortası , nerenin enerjisini kesiliyor .
ilerde size yardımı dokunabilir .

Son düzenleme:
Sigorta ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şunu yapabilirseniz bi yapın. Termosifon sigortası var ya yanında hemen. Onda kontrol kalemi ile bakın. Mavi de enerji var mi. Enerji kahvede olmalı. Aksi takdirde sigortayı indirmeniz ise yaramaz. Onun dışında. Termisfona gelen enerji anında isi enerjisine dönüşür. Ve suyu ısıtır. Enerji kesilince içinde enerji kalmaz. Enerji depolayan şeyler kapasitorlerdir. Buda termisfonda yok. Duman neden çıkıyor onu anlamadım. Isınıyor mu borularin orası. Plastik erime dumani mi bu. Borular mi eriyor. Termisfonun altında kapak vardır. Burda ki kablolar eriyip koku yapıyor duman yapıyor olabilir. Oraya baktınız mı. Onun dışında cihaza elektrik kesinlikle gelmiyorsa, yapabilirseniz sigortadan kablolari çıkarın. Bi kac gün deneyin ne olacak. Bu halde koku duman kıvılcım yine varsa ilk dediğim gibi orda cihaz bir yere temas ediyor. Şunu da yapabiliriz. Sigortayı iptal edin. Termisfona fiş takın. Prizden besleyin. Bakalım ne olacak. Sigorta olması zorunlu değil. Çok akım çeken cihazlar değil. Sofben olsa anlarım. Benjm evimde dr var termisfon fişe takıyorum. Bunların hepsini deneyin. Sonucu yazarsınız.

su tesisatına topraklama yapmışlar sorunun sebebi o... toprak hattındada sorun olabilir ölçmende fayda var kontrol kalemi ile bak faz gösterecek...

Sigorta ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şunu yapabilirseniz bi yapın. Termosifon sigortası var ya yanında hemen. Onda kontrol kalemi ile bakın. Mavi de enerji var mi. Enerji kahvede olmalı. Aksi takdirde sigortayı indirmeniz ise yaramaz. Onun dışında. Termisfona gelen enerji anında isi enerjisine dönüşür. Ve suyu ısıtır. Enerji kesilince içinde enerji kalmaz. Enerji depolayan şeyler kapasitorlerdir. Buda termisfonda yok. Duman neden çıkıyor onu anlamadım. Isınıyor mu borularin orası. Plastik erime dumani mi bu. Borular mi eriyor. Termisfonun altında kapak vardır. Burda ki kablolar eriyip koku yapıyor duman yapıyor olabilir. Oraya baktınız mı. Onun dışında cihaza elektrik kesinlikle gelmiyorsa, yapabilirseniz sigortadan kablolari çıkarın. Bi kac gün deneyin ne olacak. Bu halde koku duman kıvılcım yine varsa ilk dediğim gibi orda cihaz bir yere temas ediyor. Şunu da yapabiliriz. Sigortayı iptal edin. Termisfona fiş takın. Prizden besleyin. Bakalım ne olacak. Sigorta olması zorunlu değil. Çok akım çeken cihazlar değil. Sofben olsa anlarım. Benjm evimde dr var termisfon fişe takıyorum. Bunların hepsini deneyin. Sonucu yazarsınız.
Termosifonun altında herhangi bir sorun yok hocam. Diğer tarafta okuyor kıvılcım ve duman. Sanırım duman eriyen contadadan ve flex hortumun içindeki plastik kısımdan kaynaklanıyor. Çünkü doğrudan lastik kokusu geliyor. Gece 12den beri sigorta inik herhangi bir şey olmadı şimdiye kadar. Dediklerinizi deneyeceğim, teşekkürler
su tesisatına topraklama yapmışlar sorunun sebebi o... toprak hattındada sorun olabilir ölçmende fayda var kontrol kalemi ile bak faz gösterecek...
Elektrikçi arkadaşlar hem bina girişinde hem de termosifon sigortasında ölçmüş ve gayet iyi bir sorun yok demişlerdi.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri