Step Surucu, Kontrol Kart Seçimi; LPT mi? USB mi?

Ben 15 yıldır anlatıyorum ...

abi bişey diyemiyorum :) proje benim degil zaten, hoca öyle yapmıs devreyi. sınavları halledeyim tavsiye ettigin tb6600 lardan alıcam. su andan itibaren devre yapmaktan vazgeçtim.

:D

kazım abi üslubunu çok beğeniyorum abi saygılar :D

bu arada tb6600 ları ben çok merak ediyorum hem sürücü sürücü getirtmek ucuz öle çok pahalı değil lpt konuşmasını sağlayacak bir kart yapılır basit o iş..

Bizim teknik konular böyledir.
Allı pullu diplomatik sözler bir şey ifade etmez.
Zaten siyasiler o yüzden kullanır.
Mesela sayın xxx diye başladılar mı , onun açık kodlaması ben var ya senin a.... demektir ve karşı taraf bunu bildiğinden dolayı açıklama gerekmez.
Bizim konular öyle değil.
Biri bir şeyi yapmışsa başarmışsa aferin demeye gerek yok.
Olmuş çalışıyor deseniz en övgü dolu cümlelerden bile daha mutlu edersiniz.
Benim gibi kocayınca ölmüş eşek kurttan korkmaz hesabı rahat iseniz ooohhh dünyada sizden rahatı yok.
İşte o zaman fark edersiniz en doğrusu kendinizi özgürce ifade edin kasmayın abartmayın küçümsemeyin...

O kadar yazdım tek anladığınız TB6600 mı vah emeklerime ?

n4j84.jpg

n4j8l.jpg

önceki resimde eksikler varmıs, orjinal tamamını buldum. şema ve baskı devresi bu şekilde

Az daha araştır bu sadece arabirim gibi bir şey.
Uln soketlerine bakılırsa 24 ile beslenen bir (4 adet) sürücü var ve ona step/dir gidiyor , ayrıca 5V de gidiyor.
Yok sadece unipolarları doğrudan sürüyorsa soketlerde sadece gnd yeterdi...

Bizim teknik konular böyledir.
Allı pullu diplomatik sözler bir şey ifade etmez.
Zaten siyasiler o yüzden kullanır.
Mesela sayın xxx diye başladılar mı , onun açık kodlaması ben var ya senin a.... demektir ve karşı taraf bunu bildiğinden dolayı açıklama gerekmez.
Bizim konular öyle değil.
Biri bir şeyi yapmışsa başarmışsa aferin demeye gerek yok.
Olmuş çalışıyor deseniz en övgü dolu cümlelerden bile daha mutlu edersiniz.
Benim gibi kocayınca ölmüş eşek kurttan korkmaz hesabı rahat iseniz ooohhh dünyada sizden rahatı yok.
İşte o zaman fark edersiniz en doğrusu kendinizi özgürce ifade edin kasmayın abartmayın küçümsemeyin...

O kadar yazdım tek anladığınız TB6600 mı vah emeklerime ?

abi zamanla olcak hepsi bi anda anlamak yerine sindire sindire be :) ben iki üc haftadır buralardayım zaten biliyosun, açıkca söylemek gerekirse senin gibi bir ustam olsun isterdim ama geçti sanırım :)

Az daha araştır bu sadece arabirim gibi bir şey.
Uln soketlerine bakılırsa 24 ile beslenen bir (4 adet) sürücü var ve ona step/dir gidiyor , ayrıca 5V de gidiyor.
Yok sadece unipolarları doğrudan sürüyorsa soketlerde sadece gnd yeterdi...

Gebze M.Y.O Mekatronik programı 3 eksen CNC projesi | Elektronik Devreler Projeler 320 Volt

abi bu başlık altında projeyi paylaşmışlar ve hepsi link olarak var. fotografarda cok anlasılmıyor ama surucu devre felan yok. devrenin hepsi bu.

10062008(001).jpg10062008(002).jpg10062008(003).jpg10062008(004).jpg10062008(006).jpg

Toplam masraf 4698 lira 50 kuruş, şaka mı bu ?

bencede şaka olmalı :D

650 tl ar ge ye mi gitmiş yuuuh

buraya gelselerdi bedava bilgi verirdik kendilerine :p

Hımm o projeden mi almıştın.
Onu paylaşalı çook olduydu.
Onu buralarda verdiğimizde [MENTION=47999]gevv[/MENTION] in bu işlerden haberi bile yoktu.

8 Yıl önce bu günkü kadar satıcı yoktu.
Kimlerden aldıklarını yazmışlar.
Onların bu günkü fiyatları da durumu belli eder..

Forum istatistikleri

Konular
128,282
Kullanıcılar
450,112
Son üye
ahmetinar06

Yeni konular

Geri