Cnc sürücü kartı seçimi

sürücüler maks. 32v
kontrol kartı 5v
32v güç kaynağı yok 36v alıp 30v a düşürebilirsiniz ya da 24v çalışması için yeterlidir.
merhaba yusuf ustam güç kaynağını değiiştirdim 36 volt 15 amper aldım peki bunu nasıl 32 yada 30 volta düşürebilirim yardımcı olurmusun rica etsem

merhaba yusuf ustam güç kaynağını değiiştirdim 36 volt 15 amper aldım peki bunu nasıl 32 yada 30 volta düşürebilirim yardımcı olurmusun rica etsem
regülatör devreleri var bunları hazır alabilir yada kendin yapabilirsin basit devrelerdir

bu kart mach3 desteklemiyor sanırım yeni bir plugin yazmadılarsa. cncusb diye ayrı bir programı var. kullanışlı görünüyor tabi.

Bazı güç kaynaklarının üzerinde voltaj ayarı için potansiyometre bulunur. Aralığı çok fazla olmasa da, % 5-10 civarında çıkış voltajını azaltabilir veya artırabilirsiniz. Güç kaynağınızın kitapçığını incelemenizde fayda var.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/step-motor-ve-sürücülerimizi-ne-kadar-tanıyoruz.107627/#post-682516

Konusunda 3 numaralı mesajda, sürücünüzde kullanılan Toshibanın TB6600 entegresi ile ilgili bulabilirsiniz.

TB6600'ün anlık olarak bile olsa 50 voltu aşması istenmiyor. Çalışma voltajı ise 42 Volt olarak verilmiş. Sürücülerin çalışması sırasında voltaj dalgalanmaları olacaktır, yine de 36 volt ile sorunsuz çalışması gerekir.

Kullandığınız ve önerdiğiniz kartlarda, kontrol kartı ve motor sürücü devreleri tek bir kart üzerinde yer alıyor. Arıza halinde hepsini birden kaybediyorsunuz. Bu nedenle ayrıca ısınma sorunu için, sürüleri ve kontrol kartını ayrı ayrı almak daha sağlıklı bir çözüm. TB6600 sürücü kartlarını uzakdoğudan 6-7$ civarında alabilirsiniz. TB6560'a göre daha gelişkin ayrıca içsel kontrolları daha fazladır ve eski motorlarınızla da güvenle kullanabilirsiniz.

Kontrol kartı seçimi bütçenize de bağlı.

"Kontrol kartlarımız" konusunu okumanız yararlı olabilir.

Selamun Aleyküm ustam TB6600 sürücü aldım baglantilarinida yaptım fakat çalıştıramadım cnc kartım mach3 resim e bakarmisin yanlışlık varmı yada dib siwiclerdemi hata yapıyorum bilemedim yardımcı olurmusun?
IMG_20171225_182544_-2021151865.jpg

TB6600 sürücü aldım baglantilarinida yaptım fakat çalıştıramadım

Kullandığınız malzemeyi ve yaptığınız ayar ve bağlantıları ayrıntılı paylaşır mısınız? Örneğin motor, kontrol kartınız nedir, bağlantı şemaları nasıl? Güç kaynağınızın özellikleri nedir? Dip switch ayarlarında ne seçtiniz, kartın potansiyometresi üzerinden amper ayarı yaptınız mı? Bağlantılarınızı gösteren fotoğraf ekler misiniz? Mach3'de motor ayarlarınız nasıl?

Siz sorunu yeterince iyi tanımlayabilirseniz, sanırım yardımcı olacak yanıtlarda gelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri