Cnc sürücü kartı seçimi

kon_ak

Üye
sayın ustalarım kullandığım tb 6560 4axis sürücü yandı yenisini alacam ama forumda bi kaç arkadaşımız aşırı ısınmadan ısınıncada sapıtmasında şikayetci almak istediğim karttan

https://tr.aliexpress.com/item/Moto...5.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.PuCFnX

bir diğeri ise arızalanın yerine tb 6600 alsam sıkıntı olurmu arıza yapan tb6560 tı yerine bu alttakini
alsam
diğeride bu
https://tr.aliexpress.com/item/4-Ax...1.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.262.PuCFnX

eski arızalanan tb6560 tı faruk bilirsin ben fazla anlamam onun yerine 6600 alacazya motorlar falan uyumlu olur demi

Yok abi sıkıntı olmaz 6600 olan entegrenin geliştirilmiş bir versiyonu sadece

Aynı konudan bende muzdariptim yanınca x ekseni attım kenara sürücüleri ayrı bir sistem kurdum çokta memnunum bence bu seçeneğide bir düşünün

Kullandığınız ve önerdiğiniz kartlarda, kontrol kartı ve motor sürücü devreleri tek bir kart üzerinde yer alıyor. Arıza halinde hepsini birden kaybediyorsunuz. Bu nedenle ayrıca ısınma sorunu için, sürüleri ve kontrol kartını ayrı ayrı almak daha sağlıklı bir çözüm. TB6600 sürücü kartlarını uzakdoğudan 6-7$ civarında alabilirsiniz. TB6560'a göre daha gelişkin ayrıca içsel kontrolları daha fazladır ve eski motorlarınızla da güvenle kullanabilirsiniz.

Kontrol kartı seçimi bütçenize de bağlı.

"Kontrol kartlarımız" konusunu okumanız yararlı olabilir.

Son düzenleme:
eski lpt kartınız ile sürücüler tek bir kart üzerinde ise,
sürücülerin biri ya da bir kaçı yanmış ise,
yanan sürücünün datasheet ine bakarak hangi numaralı bacak direction pini hangi numaralı bacak enable hangisi step pini bulduktan sonra o pinlere kablo lehimleyerek dışarı taşıyabilirsiniz. böylece eski kartı tamamen çöpe atmamış olursunuz.

eski lpt kartınız ile sürücüler tek bir kart üzerinde ise,
sürücülerin biri ya da bir kaçı yanmış ise,
yanan sürücünün datasheet ine bakarak hangi numaralı bacak direction pini hangi numaralı bacak enable hangisi step pini bulduktan sonra o pinlere kablo lehimleyerek dışarı taşıyabilirsiniz. böylece eski kartı tamamen çöpe atmamış olursunuz.
bu konuda yardımına ihtiyacım olacak üstadım eski kartımın çöpe gitmesini istemiyorum

Kullandığınız ve önerdiğiniz kartlarda, kontrol kartı ve motor sürücü devreleri tek bir kart üzerinde yer alıyor. Arıza halinde hepsini birden kaybediyorsunuz. Bu nedenle ayrıca ısınma sorunu için, sürüleri ve kontrol kartını ayrı ayrı almak daha sağlıklı bir çözüm. TB6600 sürücü kartlarını uzakdoğudan 6-7$ civarında alabilirsiniz. TB6560'a göre daha gelişkin ayrıca içsel kontrolları daha fazladır ve eski motorlarınızla da güvenle kullanabilirsiniz.

Kontrol kartı seçimi bütçenize de bağlı.

"Kontrol kartlarımız" konusunu okumanız yararlı olabilir.
ustacım teşekkürler aynen söylediğin gibi yaptım tb6600 ve ayrı ayrı olanını tercih ettim

ustam bu kadar acıklayıcı oluna bilir ancak çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri