Sonsuz Enerji

EminYarar

Üye
Öncelikle selamlar.

Aşağıda birazdan bahsedeceğim konuyla ilgili araştırma yaparken sitenizle tanıştım sanırım doğru adresteyim.

Sonsuz enerji üreten sistemlerle ilgili yıllardır bu alanla ilgisi olan olmayan bi çok kişi tarafından bi çoğu aynı çalışma prensibine bağlı farklı tekniklerle çalışan farklı farklı sistemler üretildi geliştirildi.

2000 li yıllarda ortaya çıkan http://www.bilgiustam.com/yuzyilin-icadi-erke-donergeci/ de bunlardan biri.

Merak ediyorum geliştirilen bu sistemlerin hangisi yada kaç tanesi günlük insan hayatının hizmetine sunulabildi.

iki yıl önce şuan aktif halde olan toplam 3600 metre kare kapalı alana sahip büyük baş hayvan çiftliğinin çatısına güneş enerji sistemi kurma kararı aldık.

Sistemi araştırdık projeyi çizdirdik gereken tüm şartlar yerine getirildi patenti almanlara ait güneş enerjisinden elektrik üreten sistemin inşaatı önümüzdeki ayın sonlarına doğru başlayacak.

Projenin geliştirme aşamasındayken aklımda olur olmadık fikirler cereyan etmeye başladı.

Yukarda bahsettiğim gibi ihtiyac duyduğu enerji belirli kriterlere bağlı olan değil kendi enerjisini kendisi üreten sistemler gibi.

Örneğin çalışma prensibi aşağıdaki gibi olan;

Yada

Yada

Aklımdan geçen en altta mıknatısın itme çekme temel prensibiyle çalışan sistemi ortadaki videodaki sistemin çevresine yerleştirerek ortadaki sistemin fiziki itme gücünü alttaki manyetik itme gücüyle destekleyip jeneratöre uygulanan kinetik enerjinin gücünü arttırarak daha verimli ve sonsuz itme enerjisiyle elektrik üreten bir sistem.

Bu sistemin prototipiyle ilgili herangi bi çalışma yapmadım henüz fikir aşamasında.

Merak ettiğim bu sistem sizce nekadar verimli olur sistemi oluşturan parçaları daha büyük boyutlara getirip kayda değer elektrik enerjisi üretmemiz mümkünmüdür?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
50 senedir bu meslekle uğraşıyorum çok bedava enerji üreten proje ve videolar gördüm.
ama çok para harcıyanı gördüm. üstelik sağlık durumu bozulup timarhanelik olanlarda var.
ayrıca bedava enerji üreteceğiz diye proje satanlar ,malzeme satanlar var.
tabi herkezin kendi parası istediğini yapar. birşey diyemem.

comic-big-oil-no-solar.jpg

- Kömür istiyor musunuz? Bizim var.
- Petrol ve gaz istiyor musunuz? Kuyularımız var.
- Nükleer enerji istiyor musunuz? Uranyumumuz var.
- Güneş enerjisi mi istiyorsunuz?
- Hmm.

- Güneş enerjisi fizibıl değil...

Teknisyen,tekniker,mühendis ve hatta bilim adamının bile zamanının boş işlerle uğraşması için uydurulmuş projeler.

Teknisyen,tekniker,mühendis ve hatta bilim adamının bile zamanının boş işlerle uğraşması için uydurulmuş projeler.

Termodinamik yasalarına göre imkansız.

Bu iki yorumun üstüne yorum yok arkadaşlar.. Daha ne denilebilir ki ?

Adamlar free enerji diye bilimum video sitelerine fake bir çok video ekliyor.. Yetmiyor ardından nasıl hile yaparak yaptığını gösteren videosunu ardından ekliyor.. Delinin biri kuyuya taş atıyor akıllılar başına toplanıp çıkarmaya çalışıyor..

Kesinlikle inanmadigim bir olaydır. Akilli düşünen bir insan şunu idrak eder zaten ; eğer bedava elektrik mümkünse biz neden kullanamıyoruz?

Ayrıca aşağıdaki videoda bir vatandaşımız bedava elektrik sistemini yaptığını belirtmek istemiş. (ben inanmadim)

Kimileri yoktan enerji var ettiğini idda eder hileli videolar çeker yayınlar reklam yapar, kimileri reklamla yetinmez elektrik tasaarruf cihazı yaptığını idda eder saf vatandaşlarımı kandırır çekinmeden haram yer, güzel Türkiyem daha neler görecek... Allah korkusu olmayan bir insan bizim memlekette çok kısa sürede köşeyi döner çünkü potansiyel yüksek !

Sonsuz enerji safsatalarına kafa yoracağımıza yenilenebilir temiz enerji kaynaklarına yönelsek çağ atlar memleket. Ama seviyoruz galiba böyle fantastik mevzuları :)

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri