Solar şarj regülatörleri ( MPPT , PWM , v.s. )

Yani 12 volt olarak bağlasam bi sıkıntı olurmu sistemi 12 olarak görse

dediğini anladım ama yanlış hatırlamıyorsam okuduğum bir yazıda "12v aküler için 12v çalışma aralığında panel, 24v akü grubu için 24v çalışma aralığında panel kullanın gibi bir bilgi vardı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akü ve bağlantının resmini atsana önclikle yanlış bir şey var sanki ...

İşteyim eve gidince atıcam

Bu arada ben başka bir tane şarj regülatörü sipariş verdim sanırım benim öncekinde sıkıntı var
9E142913-7CC2-4997-A2AB-15C1C49B4609.jpeg

Selam arkadaslar.Benim bir problemim var.Soyleki hoby bahcemde elektirik olmadigi icin solar panel ile bu ihtiyacimi karsilamaya karar verdim.Ama bu konulardan hic anlamadigim icin bir yanlislik yaptim.
Soyleki,panelip 180WP 36V ama kllanmak istedigim sistem 12V.Yani 12V 60A lik bir sulu akum var.Birde 12V/24V 30A PWM solar sarj kontrol cihazim var.Sikintim su.36V luk bir panelle 12V luk akuyu nasil sarj ederim.Bu sistemi bir adet arac teybi 3 tane let ampul ve birde mini buzdolabi(arac tipi 12v ile calisanlardan) calistirmak icin kurmak istiyorum.Yardimci olursaniz cok sevinirim.

36 volt panelle 12 volt aküyü şarz edebilirsin fakat şarz gücü yarıya düşecektir. Eğer 24 volt akü kullanırsan yani seri 2 tane 12 volt 60 amper akü kullanırsan daha verimli olur. senin panelin 24 volt akü de olsa 12 volt aküde olsa şarz akımı hep 6 amper olacaktır. Şarz süreleride aynı olacaktır fakat 1 akü yerne 2 akü şarz etmiş olacaksın.

Bende denedim 12 volt aküleri bağladım 36 volt paneller var şarj çihazı çok aşırı ısındı sökmek zorunda kaldım sen en güzeli 24 volt yap aküleri öyle dene 2 adet 12 volt akü tak 24 de çevir

Yada ben yanılıyo olabilirim eğer öyleyse bende çeviriyim 12 volta hiç değilse işim daha kolay olur 8 adet 12 volt 9 amper aküm var işe yarasın

Bana şu an inverter lazım 4000 wattlık fiyatları çok yüksek nerden daha uyguna temin edebiliriz

Bakıyorum tepe gücü 100000 w ama yüke girince 5000 w yazıyo fiyatlarıda çok yüksek

36 volt panelle 12 volt aküyü şarz edebilirsin fakat şarz gücü yarıya düşecektir. Eğer 24 volt akü kullanırsan yani seri 2 tane 12 volt 60 amper akü kullanırsan daha verimli olur. senin panelin 24 volt akü de olsa 12 volt aküde olsa şarz akımı hep 6 amper olacaktır. Şarz süreleride aynı olacaktır fakat 1 akü yerne 2 akü şarz etmiş olacaksın.
Onecelikle cevabiniz icin tesekkurler.Bende 12v 60a iki aku var aslinda ama ben bunlari paralel baglayarak 120 A olarak kullanmak istedigim icin sordum soruyu.Benmi yanlis biliyorum 120A olarak paralal kullanirsam akuleri depolamayi yukseltmis olmuyormuyum.Ama seri baglayip 24v olarak kullanirsam yine 60A ama 24V cikis elde etmiyormuyum?
Birde diyelimki akuleri seri bagladim 24V cikisi sarj cihazi uzerinden 12V olarak cikis alabilirmiyim?

Bende denedim 12 volt aküleri bağladım 36 volt paneller var şarj çihazı çok aşırı ısındı sökmek zorunda kaldım sen en güzeli 24 volt yap aküleri öyle dene 2 adet 12 volt akü tak 24 de çevir

Yada ben yanılıyo olabilirim eğer öyleyse bende çeviriyim 12 volta hiç değilse işim daha kolay olur 8 adet 12 volt 9 amper aküm var işe yarasın

Bana şu an inverter lazım 4000 wattlık fiyatları çok yüksek nerden daha uyguna temin edebiliriz

Bakıyorum tepe gücü 100000 w ama yüke girince 5000 w yazıyo fiyatlarıda çok yüksek
Ben 2000W almistim ali expres den ama tam sinus degil fiyati cok uygundu.Ama ben kullanmiyacam sanirim onu.Sistemi 12V kullanicam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri