Sigorta problemi yardım

cevabım şu kombi sigortası sadece kombi içindir. ha sen oraya bir priz daha koy ama priz beslemesini sigortanın çıkışında değilde girişinden al. pano içindeki sigortanda 16 A ise başka sorun kalmamıştır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
2.5mm^2 kablo çekmişlerdir priz için(genede kontrol edin) bu durumda o sigortanın yerine 16 Amper B tipi sigorta bağlayabilirsiniz. Normalde kombiler için 2 Amper civarı akımlarda prizler kullanılır, sizdeki kombi prizine 2 Amper yerine 6 Amper sigorta bağlanmasının sebebi 6 Amper olanın daha düşük fiyatlı olmasıdır.

Saygılar...

2.5mm^2 kablo çekmişlerdir priz için(genede kontrol edin) bu durumda o sigortanın yerine 16 Amper B tipi sigorta bağlayabilirsiniz. Normalde kombiler için 2 Amper civarı akımlarda prizler kullanılır, sizdeki kombi prizine 2 Amper yerine 6 Amper sigorta bağlanmasının sebebi 6 Amper olanın daha düşük fiyatlı olmasıdır.

Saygılar...
Yanıt içi çok teşekkürler. B tipi yerine C tipi olur mu yoksa B tipi mecburi takılmalı mı. Kablo 2.5 mm karşılaştırdım fırınla. Elimde kullanılmamış c tipi 16 var da o yüzden sordum.

Yanıt içi çok teşekkürler. B tipi yerine C tipi olur mu yoksa B tipi mecburi takılmalı mı. Kablo 2.5 mm karşılaştırdım fırınla. Elimde kullanılmamış c tipi 16 var da o yüzden sordum.
B tipi kullanılmalıdır. Açma değeri c tipine göre daha düşüktür ve c tipi motorlarda vs. kullanılır. Btipi kullanınız.

B tipininde C tipininde termik açma karakteristiği aynıdır ancak doğru olan B tipi kullanmaktır.

B tipi taktım arkadaşlar. Mesajlarınız için teşekkürler yardımseverliğiniz için ayrıca teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri