Sieg C6 CNC çevrim projesi

Bu da kalemlikle sportun arasındki parça olacak. 7075 alüminyumdan keseceğim.

untitled.jpg

tabla.png

Tornanın tablasına eğim vermek isterseniz;
Tornanın ayağına koyduğunuz alü plaka yukarıdakine benzer açılı olarak kesilerek, araya tabla gelecek şekilde yerleştirilebilir. Görülebilmesi için açıyı abartılı çizdim. Tabi ki diğer ayak plakasında kesim yeri açı ve ara mesafeye bağlı farklı yükseklikte olacaktır.

İstenen açıda kolay kesilebilir mi bilmiyorum. Routerda bir yüzeyi aynı açıda hazırlanmış bir tahta (alü levha) parçası, plaka yüzeyine bitişik tutularak (veya yapıştırılarak) şerit testereye dik verilebilir gibi geliyor.

Son düzenleme:
Hiç uğraşmaya gerek yok üstad. Tepsinin duvarları (fatura mı deniyor?) 3.5mm yüksekliğinde. Su nasılsa deliği bulup akacaktır.

Bana şu kablolardan lazım. Bizde ne diye geçiyor, nerelerde bulunur bilmiyorum. 0.22 veya 0.25mm, 3 iletkenli kılıflı kablo (blendajlı değil). Sadece düşük akımda 5-12v iletecek.

Bunun için 2 iletkenli yeter ama belki sinyalli cihazlarda da kullanabilirim diyerek 3 iletkenli alacağım.

Blendaj kabloyu kalınlaştırmasın diye blendajsız istiyorum.

-font-b-Black-b-font-RVV-3-0-2-Square-Soft-Sheathed-font-b-Cable.jpg

Aynı kablo proximity sensörlerde de geliyor.

venti_enduktif2-1494442407.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hiç uğraşmaya gerek yok üstad. Tepsinin duvarları (fatura mı deniyor?) 3.5mm yüksekliğinde. Su nasılsa deliği bulup akacaktır.

Bana şu kablolardan lazım. Bizde ne diye geçiyor, nerelerde bulunur bilmiyorum. 0.22 veya 0.25mm, 3 iletkenli kılıflı kablo (blendajlı değil). Sadece düşük akımda 5-12v iletecek.

Bunun için 2 iletkenli yeter ama belki sinyalli cihazlarda da kullanabilirim diyerek 3 iletkenli alacağım.

Blendaj kabloyu kalınlaştırmasın diye blendajsız istiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 40497

Aynı kablo proximity sensörlerde de geliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 40498
3*025 ttr kumanda kablosu diye gecer ozelikle kumanda kablosu deyin yoksa kalin tip olani var onu verirler rengi giri olur genelde cok ince yapili bi kablodur sinyal ve dusuk akim iletmede mukemmel sonuc verir

En kalitesiz kablodur proximitylerden çıkanlar.

TTR kabloların en küçüğü 0.75 olabilir mi?

E-stop butonu genelde NO olur değil mi? Ben NC almışım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
NC olarak ayarladım.

Benim kontrol kartında girişler pull-up veya pull-down olarak ayarlanabiliyor. Dolayısıyla girişe 5v veya gnd bağlayabiliyorum. E-stop girişini (10 nolu pin) pull-down ayarladım ve e-stop butonuna da sürücüden GND verdim. Yani buton basılı iken NO olacak ve kartın girişine giden GND kesilecek. Mach3'teki giriş ayarını da active high seçtim.

Bu kart gün geçtikçe daha da hoşuma gidiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri