Ses sistemi distorsiyon

git 1 milyoncuya bir radyo al icinden istemedigin kadar kutupsuz cikar:) biz bile bazen gereken parcalari onlardan aliyoruz kondansator kondansatordur:)
polyester kondansatorler o kadar iyi filtreleme yapmaz. oranlari iki kat arttirmak gerekir.
amfiyi hic actiniz mi devre asimetrik mi simetrik mi?

Amfi açık isterseniz fotoğraf atabilirim besleme 2 adet besleme var 63Vdc ve 35Vdc ikiside Simetrik

Üzerindeki Köprü diyot 6A bunun yerine 1N5408 kullanabilirmiyim 1N5408 her biri 3A sıkıntı olur mu?

olmaz. zaten icindekiler de 1.5 amperlik 4 diyotun kopru tipi ile baglanmasi ile elde ediliyor olsa da dedigim gibi acik devre olurlar. asil hazir kopru diyot tehlikeli bozulunca kisa devre olabiliyorlar:) dusunsenize bir anda amfi ac ye maruz kalacak. ama 54xx serisi 50 voltluk olmasi lazim. 63 volt icin uygun olmayabilir.
ama hic kafanizi bozmuyor mu arkadas ben bu kadar para verip almisjm neden bu amfi ugulduyor. goturup soylemeniz daha iyi olmaz miydi?
siz resim atmaktansa redresor devresi amfi devresi ile birlesik mi knu soyleyin kafi,

bu redresor sorunu her amfi meraklisinin basina bela oluyor anlasilan. oda buz gibi olmasa pc yi acip sema cikarip vermeyi dusunuyorum. hos soguk olmasa cok sey yapacam da:) :) :)

iste:)
varya o redresoru tamamen syirsaniz ugultunun yarisi kaybolur:)
becerebilirseniz tum redresoru sokun, yollari takip edip yeni pcb cikarin, sonra baglantilari yapin islem tamam.
olmadi elinize alin 0.1 matkap onunla dele dele redresoru ayirin sonra kablolarla amfiye baglayin duzelir sesin cogu,
benim bahsettigim redresor tipi sadece numune tip yuksek kalite amfiler ve yuksek hassasiyetli hoparlorler icin gerekir. tda serisi ile is gormez.

Hocam elinizde varsa bi redresor şeması proteus cizimini yollarmisiniz ben buna göre düzenleyip ayırıyım en iyisi. gece kısık sesle müzik dinlerken uğultu neredeyse müziği bastıracak canımı sıkmaya başladı

netim yok. o yuzden proteus yok elimde sadece express pcb adinda bir program var. onda sema cizebilirim ama dedigim gibi pcnin bulundugu oda buzhane, ki o ozelligi olmasa nasil atolyeye cevirmeme izin verirlerdi ki:) :) :)
neyse istersen o programda istersen paintte cizerdim ama havalar isinmadi bir turlu.

Acelem yok zaten haftaya vizeler var anca sonraki hafta yapabilirim alsam da teşekkürler herşey için

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri