Servo Nedir ve Nasıl Çalışır?

Arkadaşlar elimde mıtsubıshı mj serisi servo motor surucu uzerınden plc siz sekılde calısıp durrubaılırmıyım hızı sabıt ve eksen de sabıt olacak.....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar elimde mıtsubıshı mj serisi servo motor surucu uzerınden plc siz sekılde calısıp durrubaılırmıyım hızı sabıt ve eksen de sabıt olacak.....

sürücünün parametrelerinde jog seçeneği olacaktır bununla + ve - yönde sürücü üzerinden sürersin.jog hızınıda parametrelerle ayarlayabilirsin

plc nin direrkt cıkışından servoyu süremezsiniz ayrıca bir sürücü devresi kullanıp plc nin cıkışıyla sürücü devresi kontrol edilir

Daha detaylı ve ingilizce olarak anlatım dosyası olan varmı acaba ?

Arkadaslar konuyu dağıtmadan bi açıklık getirelim bilgisi olan varsa endüstriyel servo motorların sürülme yöntemlerini açıklasın
(mümkünse resim grafik destekli)bilmeyene rehber tarzında bir klavuz olur... teşekkürler

Servo motorların iç yapısı nasıldır, neden soğutucu fanları yoktur, devir yönünü nasıl değiştiribliriz.

Endüstriyel tip bir servomotoru servo sürücü ile sürmek istiyorum. Sürücüde jog seçenekleri var. Fakat ben sürücüye kendi yazılımımı yüklemek istiyorum. Elinde örnek yazılım olan, endüstriyel tip sürücüler ve pozisyon kontrolü ile ilgili döküman olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

arkadaşlar bu konuda gerçekçi bilgi paylaşan yok yada bilen yok bu servo konusuna her baktığımda ya yapılmış bir çalışmanın video su,ya servo nedir endüstriyel olmayan küçük güçte servoların çalışma prensibi ,yada şu markayı kullan bu sürücüyü kullan marka ve modele göre değişir,cihazın kullanım klavuzunda hepsi var gibi açıklamalar geliyor paylaşmak istemeyenede saygımız var ama bu konu sürekli açılıyor bir sürü cevap kalabalığı..bende çalışma yapıyorum step ve servo motorlar ile ilgili inş. hepberaber çözeriz bu konuyu..

servonun bir sargı kısmı birde encoder kısmı vardır... encoderden alınan bilgiye göre sürücü motora bir haberleşme kablosu yardımıyla kodlar göndererek açılarını değiştirir dönüşleri bu şekilde yapar.. çok seridirler ani kalkış ve duruş kabiliyetlerine sahiptirler. bende servolarda soğutma görmedim, muhtemelen ısıya dayanıklı üretildiler...

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri