sıvı seviyeyi bağlayamadım şemamı hatalı acaba??

arkadaşlar sıvı seviye için yardım istiyorum şekildeki gibi aynı bağladım fakt bir türlü çekmedi kontaktör neden olabilir acaba...

Ekli dosyalar

• tara.pdf
    389.7 KB · Görüntüleme: 72
Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
birde şu var arkadaşlar tek fazlı olark çalıştırıcam bi püf noktası varmı bilmiyorum akşamdan uğraşıyorum..

termik ve kontaktörler sağlam fakat s.s.rölesi direk bağladığımda dahi kontaktöre giden ucuna çekmesi için bir türlü elektrik getiremedim galiba röleyi kullanmayı bilmiyorum sivici olarakta psıvı seviye elektrodu kullanıyorum onda da bir klemens var ortak uç yok yani

:eek: yokmu yardımcı olacak birisi ya ustalar

yok elektrod dabişi yok ya altını üstüne getirdim o normal

Cihaz Elektrodları
Kuyular için serbest elektrod denilen üzeri plastik kılıflı, paslanmaz çelikten elektrodlar kullanılır.Depo ve haznenin metal olması halinde taban elektrodu
kullanmak yerine bu kısım metal gövdeye monte edilebilir. Hidrofor kazanları gibi basınç altındaki sıvı seviyeleri için kazan elektrodu kullanılmalıdır.Elektrik akımını çok fazla ileten veya hiç iletmeyen sıvılar için ise kontaklı şamandıra tipi elektrod kullanılması tavsiye edilir.
NOT1 : Taban elektrodu kesinlikle kullanılmalıdır, aksi takdirde röle çıkış vermez.
NOT2 : İki elektrodlu kullanımlarda Elektrod 1: taban Elektrod 2: Ü ile A kısa devre.
NOT3 : Sıvı Seviye Rölesi yanıcı sıvılarda kullanılmaz.

http://www.entes.com.tr/dosyalar/LLM02_SSR04_SSRC04_TR.pdf

Problemin %90 B toprak terminali ile ilgili pdf'i incelersen anlayacaksın...

Şİmdİ Arkadasim Sana Nasil Baglaman Gerektigini Tarif Edeyim.a1 Ucuna Faz A2 Ucuna Notur Vereceksin .semayi Inceledim .o Sema Kesinlikle Dogru.yanliz Orada Atlanan Yada Senin Gozunde Kacan Acaba O Role Girisindeki R Harfinimi Atladin Diye Dusunuyorum.simdi Sivi Seviyede Taban Elektrodu Ile Alt Elektrodu Ve Ust Elektrodu Kisa Devre Ediniz.normalde Bu Durumda Role Cekmelidir.ama Yinede Cekmiyorsa Sonucta Bu Bir Elektronik Devre Icinde Problem Olabilir.yani Benim Inceledegim Devre Semasi Dogrudur.eger Probleminiz Cozulduysede Bunu Burada Bizimle Lutfen Paylasirsaniz Sevinirim

kuyular için serbest elektrod kullandım elimde de başka elektrod yok

sıvı seviyenin kontakları ve çalışma durumunda hangisinin açık yada kapalı olduğunu kontrol etmelisin
sıvı seviyesinin hangidurumunda sıvı seviye cihazının ne yaptığını bilmen gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim

Yeni konular

Geri