Sıvı Seviye Rölesi İçin Şemaya İhtiyacım Var

merhaba değerli meslekdaşlarım sizlerden bir ricam daha olacak.aslında basit gibi görünsede sizlerden bilgi almadan yapmak istemedim .arkadaşlar sıkıntım şu 1,5 hp bir pompaya pano yapmam gerekli ancak şimdiye dek sıvı seviye rölesini hiç kullanmadım bununla ilgili bana bir şema eklerseniz size minnettar kalırım.şimdiden teşekkür ediyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Elektik-çi kardeş Öncelikle nasıl çalışması gerektiğini öğrenmem lazım.Gelen Şebeke suyunu çatıda yada yüksekte bir depoyamı basacak, yada bir kuyudan başka bir depoyamı basacak. Herbir prensip için farklı sıvı seviye röleleri var. Benim elimde entes rölenin bu tip hazır şemaları var.Sana cep numaramı vereyim, bana bir faks numarası verirsen fakslarım.Benim teknik servis bodrum katta olduğu için ulaşamazsan, sms ile bildirebilirsin.Yardımcı olmak isterim. 0535 328 56 44 HOŞÇAKAL

ŞEF ' Alıntı:
Elektik-çi kardeş Öncelikle nasıl çalışması gerektiğini öğrenmem lazım.Gelen şebeke suyunu çatıda yada yüksekte bir depoyamı basacak, yada bir kuyudan başka bir depoyamı basacak. Herbir prensip için farklı sıvı seviye röleleri var. Benim elimde entes rölenin bu tip hazır şemaları var.Sana cep numaramı vereyim, bana bir faks numarası verirsen fakslarım.Benim teknik servis bodrum katta olduğu için ulaşamazsan, sms ile bildirebilirsin.Yardımcı olmak isterim. 0535 328 56 44 HOŞÇAKAL
sevgili meslekdaşım mesajıma cvp verdiğin için teşekkür ediyorum öncelikle sizler sayesinde öğreneceğim daha çok şey var anlaşılan şef yapacağım panoya ait pompa 130 mt den suyu alıp yüzeyde bir depoya basacak hepsi bundan ibaret teşekkür ederim

sıvı seviye rölesi bağlantı şeması aşağıdaki gibidir.

Ekli dosyalar

• sıvı seviye 2.JPG
    sıvı seviye 2.JPG
    28.6 KB · Görüntüleme: 655
  • svı seviye.JPG
    svı seviye.JPG
    31.3 KB · Görüntüleme: 589
Moderatör tarafında düzenlendi:
Şemalar gözüküyor .
Bakmak ve görmek az farklı kavramlar olsada gözüküyor . ::)

Elektrik-çi Mesut PÜRMÜSLÜ nün gönderdiği LLM-02 kodlu şema tam senin aradığın şema. Bende sana onu fakslayacaktım.Şemada alt tarafta görünen 130 mt.lik artezyen kuyusu,üstte duran ise suyu basacağın depo. Hem kuyuya hemde depoya üçer adet elektrod indiriyorsun.Şemadaki klemenslere bağlıyorsun.Rölenin kontak çıkışını bir kontaktöre bağlıyorsun.Kontaktörle ister nonofaze ister trifaze motoru çalıştırıyorsun.Rölenin çalışma prensibi harika.Artezyende su yoksa çalışmaz,yada depo dolmuşsa çalışmaz.Mesut PÜRMÜSLÜ nün gönderdiği şema çok açık ve net.

@elektrik-çi arkadaşım sorun hal oldumu yoksa gereken bir şeyler varsa hal etmeye çalışalım.

Sana birşey daha hatırlatayım sayın elektrik-çi Sen 130 metreden suyu 1,5 hp motor ile çıkaramazsın.Sana 5.5 kw. motor lazım. Aynı derinlikten ben de su çıkarıyorum.Çok araştırdım, hesap yaptırdım ve ancak 5,5 kw.(7.5 hp.) motorla oldu.

arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ediyorum emeğinize sağlık

sevgili şef 1,hp motoru henüz ben görmedim bir müşterim yeni kuyu açtırdı ve bana haber verdi bu motora bir pano yapalım diye.motor gücünü sordum 1,hp dedi bende inanamadım fakat müşterimin dediği bu bende ısrarla küçük olduğunu söyledim.uyarıda bulunduğun için teşekkür ediyorum kolay gelsin

Mesut PÜRMÜSLÜ üstad özür dilerim söylemeyi unuttum bu panoya birde faz koruma rölesi istemişler sizce gerek varmı verdiğin şemada ben göremedim çünki :(

Düzenleme : MuraTh üst üste mesaj yollamak yerine son yolladığınız mesajınıza düzenle seçeneği ile ekleme yapınız

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri