acil sıvı seviye kontrol rölesi lazım

trigger

Üye
merhaba arkadaşlar,
Sıvı havuzunda kullanılmak üzere, toplam 4 tane seviye ölçebileceğimiz ve bunlara bağlı olarak 2 çıkış kontağı verebileceğimiz bir röle gerekiyor (Sıvı iletken, patlayıcı değil).Çalışması şu şekilde olacak:

----Seviye 4 (vana kapat)

----Seviye 3 (vana aç)

----Seviye 2 (pompa çalış)

----Seviye 1 (pompa durdur, su az)

İnternetten araştırdığıma göre röleler genelde taban elektroduyla birlikte 3 seviye ölçebiliyor. Benim 4 seviye ölçmem lazım (taban elektroduyla 5 elektrod gerekiyor kaba hesapla). Ayrıca 2 çıkışa ihtiyacım var. Benzer bir proje yapmış arakadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadasım sımdı sıze projelerınde kullandıgım sıvı sevıye uygulamalarını ekledım.

Ekli dosyalar

• ALTERNATIF2.rar
    24.1 KB · Görüntüleme: 138
  • ALTERNATİF1.rar
    28.3 KB · Görüntüleme: 135
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap için teşekkürler,
Bu çizdiğiniz sistemlerden hangisini kullanıyorsunuz? Kullandığınız röle modelini öğrenebilir miyim?

trigger ' Alıntı:
Cevap için teşekkürler,
Bu çizdiğiniz sistemlerden hangisini kullanıyorsunuz? Kullandığınız röle modelini öğrenebilir miyim?
hocam butun sıvı sevıye rolelerı olur .benım kullandıgım KRK marka sıvı sevıye rolesı.ben ıkı sıstemıde kullanıyorum .

Evet, Entes linkinde verilen şemada sadece 1 çıkış alınabiliyor. Bana 2 çıkış lazım.

Tron PID330 cihaz ile bu işi halledebilirsin. Bu cihaza bağlayacağın seviye transmiter ile havuz seviyesini 4-20mA ile cihaza taşıyıp istediğin seviyede proğramlanabilir çıkışlar ile sistemini kurabilirsin. Bu cihazın bir özelliğide havuz seviyesinin kaç metrede olduğunu görebiliyorsun. Cihazın programlanabilir iki çıkış kontağı bulunmaktadır. Eğer bu kontak sayısı yetersiz diyorsan bir üst modelini bakabilirsin.

Cevaplar için teşekkürler. Şimdilik sistem flatör kullanılarak çalıştırılıyor. Yönetim röle işinden vazgeçti:(

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri