Değişik bir sıvı seviye kontrolü

etooba

Üye
Benim kafamda sıvı kaplarının hacminin kontrolüyle ilgili bir proje var. Proje bir hava motoru, büyük bir şırınga ve sıvı seviye sensörü kullanarak kap seviyesi kontrolü. Şırınganın sadece tıpası kalacak şekilde ittirme tahtasını kestikten sonra şırınga deliği aşağıya gelecek şekilde hava pompasından hava basıldıgında hava basıncı tıpayı ve tıpanın üstünde kalan sıvıyı yukarıya doğru itecek ta ki şırınganın en üst seviyesindeki sıvı seviye algılayıcısından sinyal gelene kadar. Bu sayede içeceklerin havayla teması azaltılabilecek. Bugün birkaç elektronik dükkanı gezdim bir seviye sensörü aldım bir de sıvı seviye rölesi erna SSR-10 bununla hava pompası kavanoz hacim ayar ünitesine yerleştirildikten sonra çalışmaya başlayacak ve şırınganın en üstündeki seviye algılayıcısından sinyal gelince hemen duracak şekilde bir kontrol yapmam mümkün olur mu? Bu röleyle birlikte aldığım seviye probları sanırım sıvı tankına gerilim verilmesi prensibiyle çalışıyor, küçük bir kapta çalışacağız ve yalnızca en üst seviye bilgisi gerekmekte , sensör seçiminde fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Henüz hava pompası almadım bu röleyle nasıl bir hava pompasını sürebilirim o konuda da fikrim yok, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri