Sıvı seviye ölçümü yardım

nasibim1

Üye
arkadaşlar bir hidrofor uygulaması ile uğraşıyorum hidroforlarda susuz çalışmaya karşı koruma gerekiyor.normal uygulamalarda bu işi flatör şamandıra yada sıvı seviye röleleri ile tank seviyesi ölçülerek motor durduruluyor .İşi almış olduğum insanlar sıvı seviye yada flatör kullanmamı istemiyor motoru korumak için alternatif hangi sensörleri kullanabilirim yardım...

selamlar ultrasonik sıvı seviye sensörü ve bir cpu devresi yada opamplı karşılaştırıcı yada plc ile kumanda edebilirsin

ssr (sıvı seviye rölesi) ile bu işlemi yapabilirsiniz. ssr üst seviye, orta seviye ve alt seviye olarak ayarlanabilen bir röledir. bu röleyi alt seviye veya üst seviye olarak motoru çalıştırabilir veya durdurabilirsiniz.

kablosuz su deposu kontrol sistemi. 8 kademeli su seviyesi gösterir ayrıca motorları açıp kapayan sesli ve ışıklı uyaran alıcı unite. arge bilişimden bilgi alabilirsiniz.

ARGE B0L0^0M | KABLOSUZ ÇÖZÜMLER ÜRET0R

hepinize teşekkürler arkadaşlar...önerileriniz bana yardımcı olacak...

su seviyesı elektrodları sıradan demir vs den yapıyorlar buda öksitlenme ıle zamanla erıyor bunun yerıne paslanmaz çelik çubuk dahada kalıte ıstersenız bağlantı yerı ızole etmek şartıyla platin tel 20 yıldır çalışıyor platınle yaptığım sıstem paslanmaz çelikte iş yapar başka bir önerım var elektrodlara işlemci kullanarak + ve - voltaj verılebılır metal yuzeyıne herhangı bır öksitleme yapacak madde yapişmaz elektron akişi uzaklaştırır devamlı artı verılen elektrodlar oksitlenebılır

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri