Rezistans baglantısı hk.?

ustaerbil

Üye
20kw gücündeki rezistans gurubunu en uygun nasıl calıştırırm

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Soru yetersiz.... neyin direnç gurubu ....
soruyu biraz daha açmanı isteceğiz ....

Sn. ustaerbil;

Lütfen rezistans grubunuzu hangi şartlarda çalıştırmak istediğinizi bizimle paylaşırmısınız. (kaç adet, her biri kaç watt ve neyi yada nereyi ısıtmak istiyorsunuz)

elimde 36adet 2'ser kwlık tüp rezistans var bunları bır silindirin içine 18 bir tarafa 18 diğer tarafa gelecek şekilde yerlesecek.Bu iki gurup monefaze çalışacak kontrolleri ayrı olacak 400 ila 470 derecede çalışacak rezistansları korumak için devreye ne koyabilirim şimdiden teşekkür...
otomasyon

Lütfen arka arkaya mesaj atmayınız. Düzelt butonuyla mesajınızı değiştirebilirsiniz.

Bu mesaj ile aynı olan bir önceki mesajınız TOSSUN2008 tarafından silinmiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:
18 lik gurpları,trifaze olarak beslemenizde yarar var.Koruyucu olarak,TMŞ kullanabilirsiniz.

Trifaze bağlantı en uygunu.
Koruma içinse ani açma tipi sigorta.
Kontrol için Fe-Cons (J tipi) termokupl ve PID kontrol cihazı.

arkadaşım ısı kontrollerinde ssr lerin (solit state röle) kullanıldığını duydum kontaktörlere göre daha sağlıklıymış ben hiç kullanmadım ama bilmem belki senin işini görür

Isı kontrolünde ssr ile PID kontrol çok güzel sonuçlar veriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri