Reaktif ceza sınırında

nihat25

Üye
Merhaba arkadaşlar kompanzasyonda reaktif ceza sınırında akım trafolarından önce sabit sırasıyla önce 1 kwar 400 A kondansatör taktım düşürmedi söktüm 2,5 taktım düşürmedi sonra 5 taktım oda düşürmedi başka yapabilecegim bir işlem varmı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşım ölçüm herhalde og de böyle durumlarda trafonun :%3 kadarı kadar kondansatör atarsın yani 12 kwar sen 10 kwar at hemen fark edeceksin

Sorunuz eksik, trsfo gücünüz varda , sabir kondansatörmü baglıyacaksınız, Ag tesisiniz var, rekatif cezayamı girıyorsunuz. Rektif röle, eski model tek fazdanmı ölçüyor, vs. vs. soru çok. Siz anlatabildiğiniz kadar anlatın önce. 1kvar 400 A.kondansatöe olmaz. Terimlerde anlaşalım, bir sorunuz bilenlere...

Selamlar hazır konu açılmışken ben de bir şey sormak istiyorum.
depolama tesislerimizin oldğu bir saha içerisinde yaklaşık olarak 10-15 tane cıva buharlı (125W)
lambalar kullanılmakta. Gündüz ise bir bant sistemini çalıştıran motor çalışmaktadır.
Yeni bir pano ve kombi sayaç Cumartesi takıldı. Pano içerisnde kompanzasyon yada bir kondansatör grubu bağlı değil.
Ve şu anda endüktif oranı %1'in üzerinde (cezalı durumda) t3 değeri diğerlerinin 2 katı kadar.

Sisteme ne kadarlık bir kondansatör bağlarsam düzelir?

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba sistem Ag reaktif ceza yemiyor sınırda %18-19 civarlarında ben bunu aşağıya düşürmek istiyorum.Konpanzasyon yeni sistem nomo faze kondansatörden ve tıfaze kondansatör var 12 kademe role gepa marka 3 fazlı.Kapasitif cezada şönt reaktörü ile çözüme ulaşılıyor reaktif cezalarda ne yapmalı? Bilmem Sorunumu anlatabildimmi.

Merhaba sistem Ag reaktif ceza yemiyor sınırda %18-19 civarlarında ben bunu aşağıya düşürmek istiyorum.Konpanzasyon yeni sistem nomo faze kondansatörden ve tıfaze kondansatör var 12 kademe role gepa marka 3 fazlı.Kapasitif cezada şönt reaktörü ile çözüme ulaşılıyor reaktif cezalarda ne yapmalı? Bilmem Sorunumu anlatabildimmi.
Kardeş AG'den ölçüm yapılan yerlerde sabit kondansatör kullanılmaz. Reaktif oranınızın yüksek olmasının sebebi uygun güçte Kondansatör seçilmemiş olmasından tutunda, Hatalı röle ayarı yada Yanlış akım trafosu seçimine kadar bir çok sebebi olabilir. Ya herşeyi ayrıntılı olarak yazıp önerileri değerlendirin. Yada İşi bilen birine baktırın... Zira sınırdasınız...
Maalesef anlatamdınız. T3'ün yüksek olmasıyla reaktif oranın bir alakası yok %1 reaktif ise ceza bir yana en ideal orandır...

Maalesef anlatamdınız. T3'ün yüksek olmasıyla reaktif oranın bir alakası yok %1 reaktif ise ceza bir yana en ideal orandır...

Alıntıyı düzgün yapamadığınızdan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri