Proje için kablo kesiti ve sigorta secımım dogru mu

denetleyen de onaylamaz süründürür...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
talep gücleri belli buna gore max cekebıleceklerı akım 807 Amper daha fazlasını cekemezler hesapları ona gore ve cezaya gırerler . Kablo max dayanma akımları yanma egrılerıne de bakıldıgında bir sıkıntı olacagını dusunmuyorum. Max dayanma akımı 928 Amper imiş, 850 A değil onu düzelteyim. Ayrıca TMŞ yi ne olur ne olmaz diye daha aşağıda acması için ayarlabiliriz ama gereklı oldugunu düşünmuyorum. Bahsettiğim proje Enerjısa onaylı bu arada.
Merhaba. ben trafo projesi çiziyorum. Ve cizimlerde istedikleri sartlardan biriside kablonun tek damar kullanilmasi yani 2 devre 4x1x240 yapmanız gerekebilir. Boyle olmasi durumunda oznur kablo degerlerine gore 1x240 kablo yanyana normda 600A taşır 2 tanesi 1200A yapar işinizi fazlasıyla görür. Ama sizin proneyi yapacağınız dağıtım şirketi belkide 3x240+120 yi kabul edebilir (AYDEM ETMIYOR) o zaman 2 devre 860A yapar siz 800A sigorta takarsanız herhangi bir sorun olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri