Proje için kablo kesiti ve sigorta secımım dogru mu

denetleyen de onaylamaz süründürür...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
talep gücleri belli buna gore max cekebıleceklerı akım 807 Amper daha fazlasını cekemezler hesapları ona gore ve cezaya gırerler . Kablo max dayanma akımları yanma egrılerıne de bakıldıgında bir sıkıntı olacagını dusunmuyorum. Max dayanma akımı 928 Amper imiş, 850 A değil onu düzelteyim. Ayrıca TMŞ yi ne olur ne olmaz diye daha aşağıda acması için ayarlabiliriz ama gereklı oldugunu düşünmuyorum. Bahsettiğim proje Enerjısa onaylı bu arada.
Merhaba. ben trafo projesi çiziyorum. Ve cizimlerde istedikleri sartlardan biriside kablonun tek damar kullanilmasi yani 2 devre 4x1x240 yapmanız gerekebilir. Boyle olmasi durumunda oznur kablo degerlerine gore 1x240 kablo yanyana normda 600A taşır 2 tanesi 1200A yapar işinizi fazlasıyla görür. Ama sizin proneyi yapacağınız dağıtım şirketi belkide 3x240+120 yi kabul edebilir (AYDEM ETMIYOR) o zaman 2 devre 860A yapar siz 800A sigorta takarsanız herhangi bir sorun olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri