PROGRAM YAZABİLECEK ARKADASLAR !!

kardeşim arayıpta bulamadıgım adamsın hemde bayburtlu =)bende suan endüstri müh. okuyorum istanbuldayım bu tarafa yolun düşerse tanışmak isterim bizde proje cok ama icraata dökme konusunda bilgi sıkıntısı yasıyoruz [email protected] mail adresim eklersen daha rahat konusabiliriz

İnanın gözlerim doldu! İki hemşeriyi tüm uzaklıklara rağmen bir araya getiren forum : Kontrolkalemi dat kam.

Hiiii yarım saat kuzeye yürürseniz benim köyüme geleceksiniz!(Nearest Bayburt so not in Bayburt!)

İstediğinizi tam olarak anlayamadım !
Çizimi G koda çevirelim de çizimin dosya uzantısı nedir ?

Kolay gelsin....

İnanın gözlerim doldu! İki hemşeriyi tüm uzaklıklara rağmen bir araya getiren forum : Kontrolkalemi dat kam.

Hiiii yarım saat kuzeye yürürseniz benim köyüme geleceksiniz!(Nearest Bayburt so not in Bayburt!)

Kolay gelsin....

=) g-code a çevirdikten sonra mach 3 veya o tarzda calısan başka bir programla eksen hareketleri vermeyi düşünüyoruz

=) g-code a çevirdikten sonra mach 3 veya o tarzda calısan başka bir programla eksen hareketleri vermeyi düşünüyoruz

İnternet kullanımında sıkıntım var bir kaç güne kütüphane indirip demo hazırlayabilirim(iş durumlarına da bağlı değişebilir).
Yanlız çizimi STL olarak kaydetmeniz gerekir(Global olan STL biçimidir.)
Kolay gelsin...

İnternet kullanımında sıkıntım var bir kaç güne kütüphane indirip demo hazırlayabilirim(iş durumlarına da bağlı değişebilir).
Yanlız çizimi STL olarak kaydetmeniz gerekir(Global olan STL biçimidir.)
Kolay gelsin...

cnc router tarzında çalışacak dxf işimi görür stl de olabilir ancak bikaç extra özellik gerekiyor bunun içinde program konusunda yardıma ihtiyacım var

Kolay gelsin....

kontrolkalemi dat kam :) iyiydi iyi :):)

:) bu işe bendemı burnumu soksam hemşerı ayağında olsa:)rafting ile bir saatte benim köyümde olunabılır

Buralarda oyalanma , aşağıdaki bölümde işine yarayacak bir sürü bilgi var...

Cnc & Torna | Kontrolkalemi.Com Otomasyon Forumu

forumda program yazma işiyle ugraşan tanıdıgınız varsa çok daha kolay çözüm yoluna gidebilirim programlama ve yazılım konusundan hiç anlamadıgım için forumdan okuyarak birşey elde edebileceğimi sanmıyorum okudugumun yüzde doksanı farklı bi dilde yazılmış gibi teknik terim cok bende de bu konuda bilgi hiç yok saygılar..

Senin gibi söyleyip öğrenen ve cnc imalatçısı olan bir çok arkadaş biliyorum.
Gözünü korkutma.
Başlangıç da anlamasan da oku.

Makineni kontrol için Mach3 ve ya benzeri UsbCnc programı yeterli.
Mekaniğini yapabildiğine göre kullanmasını da öğrenebilirsin.
Gösterdiğin örneğe göre bildiğimiz tek kafa kapitone makinesi.
2D bir yazılım yeterli.
Hatta sadece yazı ise mach3 ve usbcnc yazılımlarının yazı makroları yeterli ama şekilde istersin.
Bunun için en tanınmış ve kolay kullanımlı program corel draw , nette bolca kullanım videoları var.
Dxf olarak kayıt edersin.
Dxf yi gcode ye çevirecek bir sürü program var.
Hatta usbcnc programı hem kontrol kartıdır hem de çok başarılı bir çeviricidir.
Yani fazladan programa slt sütele gibi şeylere ihtiyacın yok.
Çizimde birinden diğerine giderken yani Z ekseni hareketini kendi makinene göre gereken kontrole bağlarsan işin bitmiş olur.
Bunun için mesela mach3 kullanım pdf lerini okuyup G ve M kodlarını biraz öğrenmen / anlaman yeter.
Önerdiğim bölümde benzeri sistemler anlatıldı.

Doğrudan şahsına yazılım istersen çoook duygusal ve sabırlı olmalısın...
Öyle ki hazır çalışan sistem alman daha karlı olabilir...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri