Power led yardım...

__KINq__

Üye
Arkadaşalar ben bu devreyi kurdum benim istediğim şekilde ışık vermiyor bu devreye ben 2led daha eklemek istiyorum bunu yapacam ama orda 15v zener var onu 18 vat yapsam bu yetermi....

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Bu devreyi power led le kullanamazsın. Power led için akım kontrollü hazır modül almanı tavsiye ederim. Zaten yukardaki devredeki ledler de power led değil.

Mantar led diye geçiyor... 1Aydan fazlada kulanıyorum ve bir sorunla karşılışmadım yada şöyle sorayım zenerin değerini değiştirirsem devreye led ekleme gibi durumum olurmu

Mantar led diye geçiyor... 1Aydan fazlada kulanıyorum ve bir sorunla karşılışmadım yada şöyle sorayım zenerin değerini değiştirirsem devreye led ekleme gibi durumum olurmu

zeneri kaldırıp led ekleyebilirsin............

zenerın değerını değıştırmekle sonuç alamazsın devredekı kutupsuz kondansatorude değıştırmen gerekır ledlerın çektiği akimi karşılamak için ayrıca kullandığın zenerın watt olarak ta yuksek olmalı mesela kondansator değerını 680nf 400 volt yap zener değerını kullandığın ledlerın voltajının toplamı volt enaz 1 watt olmalı

Teşekürler hocam başka arkadaşlarda fikir verirse süper olur... :D

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri