plastik kazan onarımı

Arkadaşlar bende arçelik 4320 plastik kazanlı çamaşır makinam var. İki parça olan kazanların birleşme yerinden su akıtıyor. Bu zamana kadar hiç sökmedim ama arasında oring olduğunu düşünüyorum. Bunu pratik olarak nasıl halladebilirim. Oradaki oring kalınlık çapı kaç mm dir

4.2mm silindirik olig

Sonucu detaylı olarak sizlerle paylaşmak istedim. Kazanı üstten dışarıya alabilmek için kazana bağlı tüm hortum ve kabloları çıkarttım ve dışarı aldım. Demir klipsleri çıkartıp kazanı ayırdım ve arızanın neden kaynaklandığını gördüm. Kazanın içine iki tane küçük sahba örtüsü kaçmış ve kazanı ek yerlerinden oynatmış kirecinde yardımıyla tam olarak sızdırmazlık sağlayamamış. güzelce temizleyip oringin altına ve üstüne şeffaf silikon sürerek yerine monte edip makinayı toplayıp çalıştırdım.

kapasite üstü yükleme yapılmaması gerektigi konusunda,ürün sahibini uyarmanız gerekli
küçük çamaşırları (çorap vs ) file içinde yıkamalılar.

Size önerim körük lastiginide yenileyin tekrar aynı sorun yaşanmaması açısından.

Kolay gelsin

kapasite üstü yükleme yapılmaması gerektigi konusunda,ürün sahibini uyarmanız gerekli
küçük çamaşırları (çorap vs ) file içinde yıkamalılar.

Size önerim körük lastiginide yenileyin tekrar aynı sorun yaşanmaması açısından.

Kolay gelsin

ustam ....
30 senedir sektörde çalışırım
file ile çamaşır yıkayana rastlamadım..
ahdım var rastladığım anda yaşı kaç olursa olsun elini öpeceğim...:D
birde bizim hanımlar (ki takip ediyorlarsa buna dikkat lütfen)
kullandıkları çamaşır makinelerinin kapasitesini her programda gecerli sanıyorlar...
max.5 6 7 kg lık çm de sentetikte yunlüde bile o kapasitede kullanmaya çalışıyorlar...tabi sonuç kısa süreede hüsran oluyor..
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri