PHİLİPS 31PT1663/43 televizyondan sısssss diye ses geliyor

ferhatim15

Üye
Merhabalar

PHİLİPS marka televizyondan ses geliyor sıssss die neden olabilir acaba ilgilenirseniz sevinirim..
model no: 31PT1663/43

Arıza hakkında yardım alabilmek için daha geniş bilgi vermelisiniz. o sıııs sesi ne zaman geliyor? (tv standby dan çıkamıyor diye mi geliyor yoksa ekranda görüntü varmı) gibi bilgileri paylaşmalısınız ayrıca model no su yerine şase no verirseniz çok daha çabuk yardımcı olabiliriz kolay gelsin

şase kodu nerde yazıyor bilmiyorum televizyon konusunda biraz acemiyim. Ses normalde bazen açınca direkt gelmiyor yaklaşık yarım saat gibi bir sürede geliyor görüntü var ama gaz kaçağı gibi bir ses geliyor televizyonun arkasından İlginiz İçin Teşekkürler.

şase nosu için tv sökün içinde mutlaka elektronik ana şasenin bi köşesinde yazıyordur.böylece şemayı internetten indirip ses katını tespit edip olması gereken voltaj değerlerini ölçmelisiniz.diğer bi yoluda hoparlöre giden kabloları takip edip ses entegresinin etrafindaki elektrolitik kondansatörleri değişin kutuplarına dikkat edin takarken, bunlar kurumuş olabilir.en çözümcü yol şema bulmanızdır şase nosu verirseniz size şemadan ölçüm noktalarınızı ve değişmesi geren parçaları söyliyebilirim

çok teşekkürler İlginiz için tv yi söküp en kısa zamanda size dönücem..

Son düzenleme:
selam usta bu ses geliyordu ya benim televizyondan çıtır çıtır ses ile devam ediyor çalışmaya sonra çat edip kapanıyor neden kaynaklanıyor olabilir. İlgilenirseniz Sevinirim ..

şase numarasıda 21 PT 1663/43

evet dostum yanlış yazılmış oraya

şeması L7 2E eklinde de gecer

ses katında 7056b 3 w çıkış entegresi borda 7402 koduyla numaralandırmış. entegre ve etrafındaki kond konrol edin http://prntscr.com/mgj11 linkte verdim

bahsedilen bulgular kronik akut akciğer yetmezliğine bağlı.....şaka,şaka.
sevgili ferhat ,elimden gelir değiştirebilirim diyorsan,haydi durma beslemedeki tüm kondansatörleri değiştir.büyük ihtimal ile kurumuş kondansatör hatası çıkacaktır.şişmiş, akmış varsa değiştir. ayrıca soğuk lehim takibi yapmalısın.gelişmeleri bildir.kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri