PC'ler ve teknolojik sohbetler.

eski pc'de Linux Mint 17,3 Mate x64 varken bölümün boyutunu kurcalamış ve herşeyi geri dönüşü olmaksızın uçurmuştum emülatör ile oynadığım ateri oyunları da uçtu.
KÖTEK 👊
Gözelim atari oyunlarını uçurdun haa :D

Aslında burada sana iyi bir KÖTEK lazım da neyse :)
Yedekleme konusunda yıllar önce sana bazı direktifler verdim diye hatırlıyorum. Kesin bilebilseydim iyice bi köteklerdim seni :D

Sanırım konuşmuştuk ama bende maalesef pek hatırlayamıyorum. Bunları zaten hard diskte taşıyordum. CDye yazsak frekans bandından ödün verecektik diye hatırlıyorum. Öyle bir şey de olmadı.
İlginç olan hepsinin bozulmamış olması :D
Klasördeki oynatabildiğim şarkılar şunlar:

Aldırma Deli Gönlüm,
Tapılacak Kadınsın,
Bir Aşk Hikayesi,
Sevda Yelleri (22 kHz)
Zeytinyağlı

Bunun dışındaki kalan 18 tane dosya maalesef uçmuş :/

Programda baktığımda kiminin süresi yarım saate çıkmış, kiminde de çatır çutur sesler geliyor :D Ama dosyaların boyutlarında anormallik yok gibi.
Audacity ile ham ses dosyasını içe aktarıp kontrol ettiğimde de haşırtılı bi sesten başka bir şey yok. Tüm dosyalara bakıyorum tek tek. Farklı bir şey görürsem tekrar yazarım.
Yazmazsam da bilin ki uğraşmaktan vaz geçmişimdir :D

1651591838801.png

1651591868600.png

Arkadaşlar.
Galiba ben siteyi terk edeceğim.
Basit bir KAR atma olayının çözümünü anlatacakları yerde tedaşın topraklama sistemleri TT midir TNS midir bilmiyorsun diye ahkam kesenlerden gına geldi.
Bana ne yaaf tedaşın TT sinden.

Bu videodaki kabini daha önce gören bilen duyan var mıdır? Sesi çok hoşuma gitti acayip net geliyor. Nedir ki bunun olayı :D Kabini de klasik eşyalara benziyor.

Bu videodaki kabini daha önce gören bilen duyan var mıdır? Sesi çok hoşuma gitti acayip net geliyor. Nedir ki bunun olayı :D Kabini de klasik eşyalara benziyor.

Buradaki tek unsur kabinde kullanılan hoparlörün rezonans frekansının 30Hz veya daha aşağı frekanslarda olması.
Kabin olarak ta uygun malzeme seçimi ile bass reflex tipinde bir kabin yapılmış olmasıdır.
Tabiiki bir kabinden gelen sesin netliği öncelikle ampli ile ilgilidir.
Kabinin muhtelif şekillerde dizayn edilmiş olmasından ziyade, kabin tasarım parametrelerinin yerine getirilmiş olması gereklidir.
Yani o kabinin ev eşyası şeklinde yapılması ile uçak motoru şeklinde yapılmasının pek esprisi bulunmaz. Kabinlerin illa 4 köşe yapılması da gerekmez. İdeal kabin küresel şekilli kabinlerdir. Çünkü ses kabin içerisinde de küresel şekillerde yayılmaktadır.

Alt sesler 35Hzler civarında geliyor ve dinlemesi gayet keyifli. Tabii ampli falan görünmüyor videoda.
Belki de komple özel yapımdır bu markanın bilgisini de bulamadım nette.
Kabinin dışındaki tasarımının zaten sese etkisi yoktur ama bunu alan adamın evinde de bu tarzda eşyalar olması gereklidir mesajı veriliyor gibi geldi bana :D Uygun olması için tabii.

Küre kabin şu şekil oluyor sanırım bende ilk kez şimdi araştırınca gördüm.

Eskiden birkaç firma küresel kabin yapmıştı.
Yapımı zor olduğu için günümüzde yapılıyor mu bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,941
Son üye
niwan

Yeni konular

Geri