PAC-E 100 AŞIRI AKIM ROLESI

Dokümanı inceleyin.
Efendim cok teşekkür ederim sizede rahatsizlik verdim çarpan yaziyor kullanma kılavuzunda lakin çarpandan kasıt ne onu anla.is degilim akim trafo çarpanımi acaba ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
TZAK/51 çarpan parametresi 0.01-20 şeklinde bu tam olarak neyin çarpanı .
Screenshot_20180605-173004.jpg

Sekonder röle set değerlerini girmek,özel bilgi isteyen bir konudur.Yanlış veya eksik girişin sonucu tesis ve insanlar zarar görebilir.Bu ayarları yapabilmek içinde,temel konuların çok iyi biliniyor olması gerekir.Bilgi seviyenizin bu konu için hazır olmadığı intibaını edindim.Röle firmasından veya çevrenizden bu konuya hakim kimselerden yardım almanızda yarar var.Az veya eksik anlama sonucu,dönülmez hatalarla karşılaşmamak için,öncelikle eklediğim dokümanı çok iyi incelemenizde fayda görüyorum.
Öncelikle : 46-37-39-50-51-50N-51N-I-Io-I1-I2-12nd ( özellikle,50-51-50N-51N ) kodlarının ne
olduğunu tam olarak bilmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Sekonder röle set değerlerini girmek,özel bilgi isteyen bir konudur.Yanlış veya eksik girişin sonucu tesis ve insanlar zarar görebilir.Bu ayarları yapabilmek içinde,temel konuların çok iyi biliniyor olması gerekir.Bilgi seviyenizin bu konu için hazır olmadığı intibaını edindim.Röle firmasından veya çevrenizden bu konuya hakim kimselerden yardım almanızda yarar var.Az veya eksik anlama sonucu,dönülmez hatalarla karşılaşmamak için,öncelikle eklediğim dokümanı çok iyi incelemenizde fayda görüyorum.
Efendim siz bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz sizin icin bir sakincasi yoksa

Efendim cok teşekkür ederim sizede rahatsizlik verdim çarpan yaziyor kullanma kılavuzunda lakin çarpandan kasıt ne onu anla.is degilim akim trafo çarpanımi acaba ?
Klavuzda çarpan diye yazıyor çünkü devrede kulandığınız şalterin ayarlanmış nominal akımına göre rölenin kaç katında kesme yapmasını istediğinizi soruyor.Size bunu en iyisi örnekle açıklayalım;
2000Kva - 34.5/0.4Kv trafonuz var diyelim.böyle bir trafonun primer akımı 33.5 A seviyelerinde olur sizin bu değerinizin 25 amper olduğunu farz edelim(yani trafonuz max. %80 kapasiteyle çalışıyor olsun).OG hücrenizdeki akım trafonuz 50/5 olacaktır.
Rölenizde AAK1 (50_1) ayarını 28 yapın.Şimdi diyeceksiniz ki bu neyin 28 katı:) cevap hiçbir şeyin katı değil.Klavuzdaki ifadeler yanlıştır siz primer kaç amper geçtiğinde açma yapmasını istiyorsanız onu gireceksiniz.Tabii bu akımdaki açmayı gecikme parametresi altında girdiğiniz zamana göre yapacak.Ben 28 amperi örnek verdim siz isterseniz 26 yaparsınız sizin yük durumunuza göre ayarlanması gereken bir değer,bunu siz tespit edeceksiniz.
Efendim siz bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz sizin icin bir sakincasi yoksa
trafo gücünüz ve og bilgilerinizi(gerilim,akım trafo oranı gibi) yazarsanız yardımcı olabilirler sanırım.Ayrıca hücreleriniz ulusaoy galiba.
bende bu röleden kullanıyorum ve yaklaşık 4 ay önce ayarlamıştım.çarpan ifadesi sizi yanıltmasın tecrübemle söylüyorum kaç amperde açmaya gitmek istiyorsanız onu yazın akım trafonuzun değerinede bakın.Kolay gelsin.

Bu konu,yazışma ile halledilecek bir konu değildir.Hele,eğitim seviyeniz MYO seviyesi altında ise,anlamanız daha zor olabilir.

Bu konu,yazışma ile halledilecek bir konu değildir.Hele,eğitim seviyeniz MYO seviyesi altında ise,anlamanız daha zor olabilir.
Primer ve sekonder hesaplarina yabanci degilim hepsini hesapliyabiliyorum efendim sadece röle diline yapanciyim o beni zorluyor mesela yakala 1.00 ayarli veya yakala 5.00 bu değerlerde role primer de kac amperi goruyor irtibat numaraniz varsa yarin sabah saatlerinde musait olursaniz sahada bakabilirsek cok iyi olur efendim

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri