og'den ag'ye aşamalar

tahir18

Üye
merhabalar,
og hattından başlayarak ag dağıtım panosuna kadar enerji nakil diyagramı nasıldır sırasıyla hangi aşamalardan geçer tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini rica ederim.kesici ayırıcı trafo vs..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhabalar,
og hattından başlayarak ag dağıtım panosuna kadar enerji nakil diyagramı nasıldır sırasıyla hangi aşamalardan geçer tecrübeli arkadaşlardan bilgilerini rica ederim.kesici ayırıcı trafo vs..

sorunun cevabını kendınde vermısın gıbı geldı
fıder yada kesıcı trafo dagıtım panosu
eger cızım ıstıyorsan onuda belırtebılırsın

ne sebeple ıstedın ama sen oda ayrı konu

merhabalar,

YG projeci arkadaşlarımız konuya vâkıftır.Ben kendi trafo sistemimi fikir olsun diye anlatayım.
A)Tedaş dağıtım hattından fabrika bahçesine 3+1 XPLE kablo çekilidir.
B)XPLE kablolar şalt binamız duvarındaki yalıtıcılara(+parafadurlara) bağlanmıştır.
C)Bina içinde birinci hücre Tedaşın ölçü hücresidir.
C1)Yg ilk ayırıcıya gelir.
C2)Ayırıcı çıkışında 3 adet akım trafosundan geçer.
C3)akım trfosu çıkışındaki bara 2 kola ayrılır.
C4)birinci kol hücre içerisindeki sigortalı ayırıcı(2A) ile 3 adet gerilim trafosuna gelir.
C5)İkinci kol kesici hücreleri besleme hattıdır.
D)Baradan alınan enerji ayırıcıya gelir .bundan çıkıp kesiciye.Kesiciden çıkan enerji çıkış ayırıcısına gelir.XPLE kablo ile devam eder.
E)XPLE kablo yer altından trafo dairesindeki ayırıcıya gelir.
F)ayırıcıdan barar ile trafo YG buşinglerine.
G)Trafo Ag çıkışından bara ile AG ana dağıtım panosu ana şalterine.
H)Ana şalterden alınan enerji bara ile çıkış ve kompanzasyon şalterlerine aktarılır.

Umarım faydası olur

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri