Nükleer Santral Kurulsun Mu?

nukleer santral ayrı sorun onun atıkları ayrı sorun ya atıklar ne olcak bız bas edemıyoz cocuklarımız nasıl bas edıcek. bıde bızdekı bu ıhmal karlıgıda sayarsak

çok haklısınız katılıyorum çok güzel açıklamışsınız

İğneada'ya kurulması fikri bence mantıklı.Çünkü bulunduğu bölge depreme dayanıklı ve denize çok yakın oluşu avantaj.

tabiide EVET büyük işler başarmanın yolu inanmaktan ve bazı şeyleri göze almatan geçer santral bize maddi destek olacakki hem borcumuzu kapatmaya hem iş bulmamıza hemde bazı yenilene bilir imkanları sıkıntı çekmeden yapabilmemize olanak sağlasın.. güneş enerjisi çok masraflı örneğin

gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kurulmasında bir sakınca yok bence

santralin kurulmak istendiği yer deprem bölgesi yakını,türkiye(hernekadr gazete ve tv yansımasada) hergün sallanan bi ülke,riski çok büyük,japonya bile sızdırmanın önüne geçemiyorsa bence açılmamalı,nükleer santral kurulduğunda evet çok karlı olabilir,çok işimize yarayabilir peki sızma olduğu zaman,kurulsun diyenlerin çoluk çocukları sakat doğduğunda da aynı cümleleri kurabilecekler mi acaba merak ediyorum..
anını yaşamak isteyen arkadslara söylüyorum,ucu size dokunmadığı sürece böyle düşünmeye devam edin...
ülkemiz o kadr zengin bi ülke ki 4 mevsim 24 saat rüzgarın kesilmediği bölgeler var,nükleerle karşılaştırılamaz ama en azından hiç birşekilde çevreye zarar vermiyor...

santralin kurulmak istendiği yer deprem bölgesi yakını,türkiye(hernekadr gazete ve tv yansımasada) hergün sallanan bi ülke,riski çok büyük,japonya bile sızdırmanın önüne geçemiyorsa bence açılmamalı,nükleer santral kurulduğunda evet çok karlı olabilir,çok işimize yarayabilir peki sızma olduğu zaman,kurulsun diyenlerin çoluk çocukları sakat doğduğunda da aynı cümleleri kurabilecekler mi acaba merak ediyorum..
anını yaşamak isteyen arkadslara söylüyorum,ucu size dokunmadığı sürece böyle düşünmeye devam edin...
ülkemiz o kadr zengin bi ülke ki 4 mevsim 24 saat rüzgarın kesilmediği bölgeler var,nükleerle karşılaştırılamaz ama en azından hiç birşekilde çevreye zarar vermiyor...

Nükleer enerjiye niye karşıyız anladınız mı? bu neden olmasa düşünülebilir... başka nedende artıklar ne olacak? nasıl yokedilecek? kaza olursa nasıl çözümlenecek?

Arkadaşlar hepinizin görüşüne katılıyorum Bence Türkiyem doğal bir cennet Bu doğal cennetin altına bir ateş yakmamak gerek
Bunun amacı enerji bile olsada NÜKLEER'e hayır

Bilim Teknik Dergisi'nin bu ayki sayısında konuyla ilgili çok güzel makaleler var. Okumanızı tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,609
Kullanıcılar
450,609
Son üye
Sharpemre

Yeni konular

Geri