Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Japonyada olan o facia dengesiz bir teknikerin hatasından kaynaklanıyor, yani bu orda oldu burdada olacak diye bir şey yok. ...
Nasıl oldu bir anlatırmısınız? Yakından takip ederek edindiğim bütün bilgi ve üzerine kurduğum teorileri çökerttiniz... Halbuki yaptığım çıkartımların hepsi de doğru görünüyordu ...

bence nükleer santral kurulmalı çok büyük güçle çalışıyor atıklar iyi saklandıkça çevreye zararı yok

Nasıl oldu bir anlatırmısınız? Yakından takip ederek edindiğim bütün bilgi ve üzerine kurduğum teorileri çökerttiniz... Halbuki yaptığım çıkartımların hepsi de doğru görünüyordu ...

Çernobil'de gerçekleşen kazadan bahsediyor olmalı.

İyi de Çernobildeki de teknisyen hatası değildi. Tasarım hatasından ve yapılacak bir deney için indirilen güçte deneye başlamak üzere iken elektrik talebi üzerine deneyin ertelenmesi ve tekrar güce çılıması, ihtiyaç giderildikten sonra tekrar deney koşullarına dönülürken gücün fazla düşürlmesinden ve buna bağlı gelişen (acelecilikten kaynaklı) işlemler nedeniyle meydana geldi.

TEİAŞ'ın web sayfasında talep projeksiyonları var. Kendinizi sorumlu Bakan yerine koyun ve 2020 ye kadar çözüm önerisi getirin. Fakat bu önerinizi getirirken sanayinin istediği kaliteli, sürekli ve güvenilir arz güvenliğini sağlamanız gerektiğini unutmayın. Mantıklı bir çözüm getirirseniz neden kurulsun ki !

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar Çernobil faciasını Unutmayın Lütfen

bence dünya cernobil olmuş sonuçta kullanmıyan ülke nerede ise yok, nükleer santral geç kalınmış bir proje ( sonuçta hayat risklerden ibaret) ve herşeyden önemlisi radyasyon denilen şey siz uzak olsanız bile dünyanın öbür ucundan da olsa geliyor bulaşıyor. bence en önemlisi fabrika başına 10 personel gibi düşünün: enerjide ucuzluk sanayiyi ve evreleri rahatlatıp azda olsa sanayide ilerleme sağlayacak tır
diye düşünüyorum.......... saygılarımla.!

selam arkadaşlar;
enerji kaynaklarını aramak yerine hazır bulunmuş olanları konuşmak daha doğru olmaz mı sizce
1-suyla çalışan otomobil yaptım diyen arkadaş şimdi nerede(bugünlerde yanılmıyorsam Nissan idrarla çalışanını deniyor)
2-Konya'da bir buzdolabı tamircisinin 12 voltla çalışan buzdolabı yaptığını ilgili bakanlıklardan "hadi oradan sende onca fabrikanın onca AR_GE departmanı var onlar bulamadılar da sen mi buldun" denerek terslendiğini prototipleri ürettiğini -30 dereceye kadar soğutma sağladığını bu projenin Türkiye çapında hayata geçmesiyle Keban barajının boşa çıkacağını (ki bu tamirci üstad %77 enerji tasarrufundan bahsediyor) neden kimse anlamak istemiyor
3-emekli bir emniyet amiri Muammer YILDIZ'ın icat ettiği 'manyetik monopol cihazı' enerji ihtiyacı olmadan elektrik üretebiliyorken ülkemizde bunun araştırılmaya değer olduğunu neden kimse kabullenmiyor.
4-bir ustanın yaptığı takım çantası büyüklüğündeki enerji kaynağını yarım saatlik şarj (220V-12V ve güneş enerjisi)ile 8 saat bir evin tüm ihtiyacını karşılayabileceği fikri neden görmezden geliniyor.
5-daha bu akşam internette izlediğim,bir TV kanalındaki yarışmada hafta birincisi seçilen 3 arkadaşın ürettiği taşıma sistemi neden değerlendirilmiyor.(bu sistem basit olarak dört adet otomobil aküsü ile 600 Kg ağırlıktaki aracı 3,5 saniyede 95 Km/h hıza çıkarabilen 3Hp gücündeki motoru ile tek şarjda min.500Km menzili olan bir araç)

eyvallah nükleer santral kurulsun belki çok geç bile kaldık bugün 2. hatta 3. 4. yapılsın mı diye tartışıyor olmamız gerekirken bana bir kişi o santrallerde işi bilen adamlar yerine birilerinin yeğeni,akrabası,eşi,dostu çalıştırılamaz garantisi verebilir mi. ayrıca bunu da sorgulamak gerekir bence

Umut veren yeni enerji kaynaklar
ilgilenen arkadaşlar yukarıdaki linkte dünyanın neleri araştırdığı görebilirler

saygılar.

nükleer santral he gülmek lazım
buraya yapılacak olan nükleer santraller ruslar tarafından yapılacak ve ruslar burda 100 yıllık bir proje olarak görüyor ayrıca yapan firma cernobili kuran firma ayrıca bizim uranyumu çıkarma şansımız yok hele hele uranyum çıkarmayı geçtim zenginleştirme olasılığı bile yok.hammaddeyi ruslardan alacaz. tamamen dışa bağımlılık ruslar yönetecek biz kontrol edecekmişiz sözde
ayrıca yer bakımdan düşünelim sinop ve mersin gibi güzelim şehirler seçildi tarımın yapıldığı toprağı zengin ilginç
SON NESİL NÜKLEER SANTRALLER bu lafa çok gülüyorum 30-40 senelik projeler artık dünya yeni teknoloji arayışındayken biz bunu düşünüyoruz bu olay avrupada televizyonu uzaktan kumandalı kullanırken biz renkli televizyonla tanışmamıza benziyor.GEREKLİ ÖNLEMLER ALINIRSA BİŞEY OLMAZ diyorlar bana bunun garantisini veremezsiniz nükleer santralin şakası yoktur patlayıp 1000 kişi öldürmekle yetinmez ondan sonraki yeni nesiller için 10 katı kurban daha ekleyin ve acı çekerek ölecekler kanser gibi...sadece insanlarda değil doğa ekmeğini yediğimiz doğa ne olacak.dediğim gibi bunlar çok eski projeler artık devir değişti teknoloji ilerledi bu santrallere para harcanacağına YENİ teknolojilere para yatırsınlar gerçi ne kadar konuşsakta boş anlaşma imzalanmış olmaz desek bile yaptırmayız desek bile çok büyük meblahlar ceza öderiz bu kararı verenler neye kime güvenerek vermiş bilmiyorum ama HAYIRLISI...............

Forum istatistikleri

Konular
128,606
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri