Nötr hattı koptuğunda cihazlarımızın zarar görmemesi için ne yapabiliriz?

ben olsam enerjiyi bir kontaktörden geçiririm.

ke-DP-01
arkadaşlar yukarıda verdiğim cihazı googlede aratın ve inceleyin, işimize yararmı bu nötr kopması hakkında yorumlarınızı bekliyorum KOLAY GELSİN;)

Yarar tabii yaramaz olurmu ancak bu cihazı koyduğun yere birde sandalye koy çünkü enerji kalitesi mükemmel ! olan ülkemizde bahsettiğin cihazın koruması sürekli açtıracaktır :rolleyes: bize bu ürünün türkish versiyonu lazım yani tüm parametreleri manuel olarak set edilebilen large aralıklar girilebilen bir model mesela ;)

Yarar tabii yaramaz olurmu ancak bu cihazı koyduğun yere birde sandalye koy çünkü enerji kalitesi mükemmel ! olan ülkemizde bahsettiğin cihazın koruması sürekli açtıracaktır :rolleyes: bize bu ürünün türkish versiyonu lazım yani tüm parametreleri manuel olarak set edilebilen large aralıklar girilebilen bir model mesela ;)

şahin kardeş sanırım bu cihaza istediğin tüm aralıkları elle girebiliyosun senin istediğin aralıklarda çalışıyor kullanmak istemediğin özelliğini off yapabiliyorsun. kolay gelsin.

evet kaçak akım atar.

kontaktör önerisi hakkında soruyorum : 3 fazlı beslenen bir apartmanda, apartmandaki sayaç tablosuna sayaçların girişine mi bağlayacağız ve nötr kopmadığı sürece kontaktörün sürekli kapalı kontakları olması bir sakınca oluşturur mu

1- Kontaktörü sayaç öncesi mühürlü bölüm ve öncesine alamazsınız.
2-Bağladığınızı (izin verildiğini) varsaysak bile işe yaramaz. Besleme nötr iletkeni koptuğunda, kontaktörün nötr ucu üç faz yıldız bağlı dengesiz sistemin oluşturduğu nötr noktasında olacaktır bu da hanelerdeki yüklere düşen dengesiz gerilimler gibi kontaktör bobininede dengesiz bir gerilim düşümüne sebebiyet verecektir.
Bu durumda diyeceksiniz ya belki 380V düşer bobin yanar ve kontaktör açar :) o zamana kadar binada sağlam cihaz kalmaz :D

kael bu urununden defalarca kullanmışımdır çalışma performansı kalitesi gayet iyi yeterki doğru proğramlansın NEDEN AÇSIN?

dairenin girişine bir pano yap bunda faz koruma rölesi kontaktör istersen elektrikli makinaların bağlı olduğu hatların linyesine termik koy bunların kumadnasını da otellerde olduğu gibi manyetik bir anahtardan geçir istediğin linyeleri anahtarın kumanda ettiği hatta bağla buzdolabı gibi sürekli çalışması gereken aparatları termikli hattan geçir bu sayede sen dışarı giderken kartı çıkartırsın evde sadece direkt hattın kalır nötür koparsa kontaktör ve termik otomatik olarak elektrigi kesecektir bi sıkıntın kalmaz

Nötür koparsa,evdeki yüklerin monafeze olanları zaten çalışmaz,trifaze yükler içinse kumanda gerilimi faz nötür arasından besleniyorsa bu yüklerde devreye girmeyecektir,sorun kumanda gerilimi iki faz arasından beslenen trifaze yüklerde yaşanır,böyle yükler varsa bunların kumanda gerilimlerini faz-nötür arasından besliyerek önlenebilir.zaten bir evde monofaze yükler çoğunlukta olacağından bunların çalışmaması arızanın araştırılmasına neden olacak,sonuçta nötür hattının koptuğu anlaşılacaktır.
kolay gelsin..

..:) Allahım Yarabbim Ya... Dağıtım Trafosunun Yıldız Noktasından Gelen Kablo Koparsa,Abonedeki Düşük Dirençli Cihazlar(çalışır durumdakiler) Üzerinden Yüksek Dirençli Cihazlara Yüksek Voltaj Akar Ve Büyük Hasar Oluşur. Hemde Mili Saniyeler Süresince! Çözümüne Gelince, Sana En Fırlamasından en Masrafsızından ve En Sağlamından Bi Çözüm, İçerideki Dağıtım Kutusunda Topraklama İle Nötr Kablosunu Birleştir. Bu Arada,KAKR Nötr Kopuğunu Algılamaz.

benimde başıma geldi direkten nötr koptu baya hasar aldım bende
1ad. entes GKRC-M2 1ad. Kontaktör 80tl masraf ile bu sorunu halletttim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri