motor devri düşürmek için yardım lazım

saygıdeğer arkadaşlar çamaşır makinesi motoru sonsuz bir motordur.bu motorlarda devir kontrolu olmasa motor hızdan kendini parçalar.bu motorlar takografla kontrol edilir. bazı arkadaşlar motor kontrol sistemi gönderelim diyorlar.bu devrenin bir anlık bozulduğunu düşünün,tusinami olur.aynı hatayı bir arkadaşım yaptı sonu hastanenin acil servisi oldu. o motora dişli vs.takılıp taşlama olmaz. o motoru takografsız çalıştırın uçak motoru olup uçar. saygılar.yanlışsam lütfen beni düzeltin.

doğru akım kullanan çamaşır makinası motoları 12 volt doğru akım ilede çalışır 24 volt kullanırsan işini çok rahat görör

350 watt altındaysa ıstedığınız motor kontrolu uzerınde potansıyometresı olan motor devır kontrol unitesı var elımde ıhtıyaç fazlası ıstıyen varsa mesaj bıraksın

350 watt altındaysa ıstedığınız motor kontrolu uzerınde potansıyometresı olan motor devır kontrol unitesı var elımde ıhtıyaç fazlası ıstıyen varsa mesaj bıraksın

bana gerekli arçelik 3340 çamaşır makinem var yavaş ve sağa sola döndürmek istiyorum bu işi görürmü yavaş dönsağ dur yavaş dön sol 3 anahtarlama ile bu iş olur mu? potansiyometre kademeli olacak yavaş derken yıkama devrinden bahsediyorum yıkama makineme siemens logo montajı yapıp programı kendim yazacağım herşey tamam fakat motoru yıkama devrine düşürmek için makinenin üzerindeki kartı kullanamıyorum anahtarlama olabilirmi yardım ?

Çm makinaları motorları hız kontrolleri daha eski yazılarımızda anlatılmıştı kısaca motorunuzda enkoder görevi gören basit tako genaratörü bulunmakta bu refarans gerilimi 1kohm dirençle geri besleme tetik transistörünü devreye girmesini sağlar.triyak geyt işareti sistemdeki PLL stizayzer bölücünün konumuna göre hızlarda kare dalga göndererek hız kontrolü yapar . bu tip hız kontrol entegre si tristörlü devrelerde( U 111 tfk,tda 1085A) triyaklı devrelerde (tda 1085 C ve D) dir data sheet lerini indirirsen uygulama devrelerinide göreceksin

Hazır devre olarak istersen elde mevcut benle irtibata gecersen ekonomik bedellere ulaşa bilirsin

Son düzenleme:
Hazır devre olarak istersen elde mevcut benle irtibata gecersen ekonomik bedellere ulaşa bilirsin[/QUOTE]

tamam en kısa zamanda arayacağım sanırım sizinle telefonla görüşmüştük teşekkür ederim

saygıdeğer arkadaşlar çamaşır makinesi motoru sonsuz bir motordur.bu motorlarda devir kontrolu olmasa motor hızdan kendini parçalar.bu motorlar takografla kontrol edilir. bazı arkadaşlar motor kontrol sistemi gönderelim diyorlar.bu devrenin bir anlık bozulduğunu düşünün,tusinami olur.aynı hatayı bir arkadaşım yaptı sonu hastanenin acil servisi oldu. o motora dişli vs.takılıp taşlama olmaz. o motoru takografsız çalıştırın uçak motoru olup uçar. saygılar.yanlışsam lütfen beni düzeltin.

yanlızca seri motorlar dediğiniz gibi uçar ama bunu çamşır makinaları motorlarına örnek gösteremeyiz çünki çamaşır makinalrında kullanılan 7-8 çeşit motordan sadece birinde söyledikleriniz geçerlidir...

ya kardeşim motorun tipi belli değil herkez bişeyler tavsiye ediyor en sonunda motor yanacak arkadaşımızda rahatlayacak.lütfen dikkat;
asenkron motorlar frekans yada kutup sayısı değiştirerek
üniversal seri motorlar ac voltaj kontrolüyle
dc motorlar dc voltaj kontolüyle

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,535
Son üye
coban35

Çevrimiçi üyeler

Geri