Çamaşır makinemin nesi var?

bahar_

Üye
Herkese merhaba. Vestel marka çamaşır makinem bugün garip sesler çıkardı. Yıkama işlemini tamamladıktan sonra sıkma işlemine geçti. Fakat normalde sıkarken oldukça hızlı dönen tambur bir türlü hızlanamadı. Dijital ekranda 20 dk kaldığını göstermesine rağmen yaklaşık 10 dk boyunca sıkma yapamadığı için sayaç geriye düşmedi. Motoruna zarar vermeyeyim diye programı iptal ettim. 20 dk sonra kilit açıldı. Çamaşırları çıkardım. Çok ıslak değildi. Tamburu elimle çevireyim dedim. Garip bir ses duydum. Sanki birşey çarpıyor yada bir yere takılıyor gibiydi. Şimdi makineyi tekrar çalıştırmaya korkuyorum. Makineme ne olmuş olabilir? Sizce arızası nedir? Bilen, anlayan birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Tamburun bilyasi dağılmıştır ondan yapar bilyasi değişecek

servis çağırınız efendim, biz internet üzerinden bağlanıp tamir edemiyoruz

servis çağırınız efendim, biz internet üzerinden bağlanıp tamir edemiyoruz
İnternet üzerinden tamir edebilecek biri var mı diye sormadım efendim. Arızası nedir, anlayan varsa bilgi versin ricasında bulundum sadece. Servis çağırmayı ben de biliyorum.
Tamburun bilyasi dağılmıştır ondan yapar bilyasi değişecek
İlginize teşekkür ederim.

yukarıdaki postta arkadaşım yanıtlamış efendimi bilya dağıtmış diyor ben öyle görüp okudum kartta sorununuz olsaydı ben resmine bakarak yardımcı olabilirdim.

yukarıdaki postta arkadaşım yanıtlamış efendimi bilya dağıtmış diyor ben öyle görüp okudum kartta sorununuz olsaydı ben resmine bakarak yardımcı olabilirdim.
Çok teşekkür ederim efendim. Cevabı benim için okuyup aktardınız ya o bile yeter. Her yerde sizden 1 tane olması herkes için büyük şans.

bak kızım benden çok kalmadı sen merak etme, arızalı makinenin tamirini ben buradan bilemem, forumu baştan sona bir okuyup irdelerseniz ne kadar saçma ve gerksiz soru soranları görürsünüz . çok afedersiniz tuşu basmayan sorunum ne diye soruyor. siz iyi kötü derdinizi analtmışsınız arkadaşımda olası (% 90 doğrudur) arızayı söylemiş. ben de sizin yapamıyacağınızı bildiğim(tahmin ettiğim) için servis çağırmanızı söyledim, sürç-ü lisan ettiysem affola

Herkese merhaba. Vestel marka çamaşır makinem bugün garip sesler çıkardı. Yıkama işlemini tamamladıktan sonra sıkma işlemine geçti. Fakat normalde sıkarken oldukça hızlı dönen tambur bir türlü hızlanamadı. Dijital ekranda 20 dk kaldığını göstermesine rağmen yaklaşık 10 dk boyunca sıkma yapamadığı için sayaç geriye düşmedi. Motoruna zarar vermeyeyim diye programı iptal ettim. 20 dk sonra kilit açıldı. Çamaşırları çıkardım. Çok ıslak değildi. Tamburu elimle çevireyim dedim. Garip bir ses duydum. Sanki birşey çarpıyor yada bir yere takılıyor gibiydi. Şimdi makineyi tekrar çalıştırmaya korkuyorum. Makineme ne olmuş olabilir? Sizce arızası nedir? Bilen, anlayan birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Makinenin bilyasi bozulmustur veya kayis ta esneme deformasyon olmustur kasnakta da deformasyon olabilir tekrar çalıştırmayın

Aşırı çamaşır koyma, çarşaf gibi büyük parçanın yanında havlu gibi fazla şu çeken ufak parça atmak zamanla önce amortisörleri bozar, amortisörler zamanında değişmezse de rulmanı dağıtır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri