Çamaşır makinemin nesi var?

Tamburların presli olanları var onları keserek ikiye ayırıyorlar bilya değişimi için sonra yapistiriyorlar ama o da randıman vermediğini söylüyorlar normal vidalı ise değiştirmesi zor değil ama sonuç olarak bir bayan olduğunuz için bence servise başvurun

Makinenin bilyasi bozulmustur veya kayis ta esneme deformasyon olmustur kasnakta da deformasyon olabilir tekrar çalıştırmayın
İlginize teşekkür ederim.
Aşırı çamaşır koyma, çarşaf gibi büyük parçanın yanında havlu gibi fazla şu çeken ufak parça atmak zamanla önce amortisörleri bozar, amortisörler zamanında değişmezse de rulmanı dağıtır.
Makine 9kg lık diye biraz hırpaladım galiba kullanırken. Bundan sonra daha dikkatli olacağım. Teşekkür ederim
Tamburların presli olanları var onları keserek ikiye ayırıyorlar bilya değişimi için sonra yapistiriyorlar ama o da randıman vermediğini söylüyorlar normal vidalı ise değiştirmesi zor değil ama sonuç olarak bir bayan olduğunuz için bence servise başvurun
Bugün aradım. Bakalım ne diyecekler. Tekrar teşekkür ederim.

Herkesin hepimizin yerine göre düştüğü hatadır bu.
Nasıl olsa 8-9 kilo boşuna mı para verdik deyip yatak,yorgan, yastık doldururuz makinaya :)
Neyse hayırlısı olsun.

Makinanızın sıkma hızı düşmüşse pis su tahliyesi olan yerin kapağını açıp içerisinde biriken metal veya plastik toka para vb olmuş olabilir. Tahliye hortumundan tam aşağı gitmediğinden su boşaltma işlemini yapar. Suyu ısıtan rezistans kireçlemeden dolayı tambur(kazan) a sürtme yapar. Rulman dağıtmışsa aşırı ses ve makine yerinden hareket edecekmiş gibi sallanır. Kazanla ısıtıcı arasına birşey kaçmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: huh
Makinanızın sıkma hızı düşmüşse pis su tahliyesi olan yerin kapağını açıp içerisinde biriken metal veya plastik toka para vb olmuş olabilir. Tahliye hortumundan tam aşağı gitmediğinden su boşaltma işlemini yapar. Suyu ısıtan rezistans kireçlemeden dolayı tambur(kazan) a sürtme yapar. Rulman dağıtmışsa aşırı ses ve makine yerinden hareket edecekmiş gibi sallanır. Kazanla ısıtıcı arasına birşey kaçmış olabilir.
Gideri temizledim. Bişey de çıkmadı zaten. Sorun onunla ilgili değil anladığım kadarıyla. Aşırı ses yok. Makine yere sağlam basıyor. Dediğiniz gibi muhtemelen ya araya bir şey kaçtı. Ya da kireçlemeden dolayı sürtme yapıyor. Ya da diğer arkadaşların da dediği gibi bilya da sıkıntı var. Bilemiyorum. Servis gelince öğreneceğiz artık. İlginize teşekkür ederim.

Genellikle bayan iç çamaşırlarının teli kaçar tamburla kazanın arasına :) Belki de tek sorun budur.
Ama makinayı hırpaladım dediğinize göre muhtemelen amortisör ve rulmanlar değişecek gibi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri