micromaster 420 arızası

alidemir017

Onursal Üye
Onursal Üye
7,5kw siemens invertör ile toplam gücü 7,5kw olan 0,25kw motorları sürüyorum.Sadece devir ayarı yapıyor.(harici pot ile) Micromaster 420 F011 arızası veriyor.Resetlendikten birkaç saat sonra tekrar aynı arızayı veriyor.
Aynı motorları 2 faklı marka ile çalıştırıyorum alarm vermiyor.Motor akımları invertör çıkış akımından küçük.
bu arıza için çözüm önerisi olan arkadaş var mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
F0011
Motor Aşırı Sıcaklık
" Motor aşırı yüklenmiş Aşağıdakileri kontrol edin:
1. Yük kullanım oranı doğru olmalıdır
2. Motor nominal aşırı sıcaklıkları (P0626-P0628)
doğru olmalıdır
3. Motor sıcaklık ikaz seviyesi (P0604) uygun
olmalıdır

ali bey motor aşırı sıcak hatası f011. Service manuelinde sebepleri sırasıyla şunlar;

1. Motor aşırı yüklü.
2. Motor verileri yanlış.
3. Motor kontrol parametresi
Termal zaman sabiti.
4. Motor kontrol parametresi I2t
uyarı seviyesi.
5. Düşük hızda uzun süre çalıştırma

Bu maddeler umuyorum size yol gösterir bakmanız gereken noktalar belli. İyi çalışmalar.

yaşadığım ilçede makinalara arıza servisine gidiyorum.gittiğim yerlerden iki tanesinde siemens micromaster sürücü var ve her ikiside sorun çıkarıyor.ya voltajdan ya motor zorlanması diyor!ama onun yaptığı işin aynısını yapan çin ve kore malı sürücüler vızır vızır çalışıyor.hemde daha küçük kw'lı sürücüler bunlar.hem fiyatı onlardan pahalı hemde onlardan daha çok sorun çıkarıyorlar neden???????

yaşadığım ilçede makinalara arıza servisine gidiyorum.gittiğim yerlerden iki tanesinde siemens micromaster sürücü var ve her ikiside sorun çıkarıyor.ya voltajdan ya motor zorlanması diyor!ama onun yaptığı işin aynısını yapan çin ve kore malı sürücüler vızır vızır çalışıyor.hemde daha küçük kw'lı sürücüler bunlar.hem fiyatı onlardan pahalı hemde onlardan daha çok sorun çıkarıyorlar neden???????

micromasteri çalıştırdığım devrede ENDA-LS-OMRON invertör çalıştırıyorum hiç bir sorun çıkmıyor.Tabiri cayizse eşşek gibi çalışıyorlar.Galiba en sonunda bu invertörü de değiştirip başına bela arayanlara hibe edeceğim
yardımlarınız için teşekkürler

Slm arkadaşlar Ben klişeciyim bende bulununan asit indime makinasındaki sürücü f0011 hatası verdi elektrikçi çağırdım motorun değişmesi gerekiyor dedi sürücünün pdf ni intertnetten indirdik ona dayanarak dedi şimdi motoru değiştirdiğimiz halde aradan 1 gün geçti yine aynı hatayı verdi sizlerden yardımcı olmanızı rica ediyorum..

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri