Mühendislik çok kötü durumda diyorlar ve

Patron çalışarak üreterek , fabrikalar kurarak , ülkesi için birşeyler yaparak patron olmuştur. Tepeden inme değildir . Şirketlerin geleceği teknisyen gençlerden önemlidir.
Binlerce kişiye iş imkanı sağlayanların da patronlar olduğunu hatırlatmak isterim ve Gereksiz yere kin beslememenizi öneririm.

sende haklisin ayni kefeye koyamayiz ama durum diger arkadasin soyledigi gibi hepsi oyle gereksiz yere kin beslemez kimse

Patron çalışarak üreterek , fabrikalar kurarak , ülkesi için birşeyler yaparak patron olmuştur. Tepeden inme değildir . Şirketlerin geleceği teknisyen gençlerden önemlidir.
Binlerce kişiye iş imkanı sağlayanların da patronlar olduğunu hatırlatmak isterim ve Gereksiz yere kin beslememenizi öneririm.

Bunun kinle bir alakası yok arkadaşım. Zamanında çalmış çırpmış patron olmuş ki öyle yapmasa patron olması imkansız evet imkansız maaşı 100 yıl biriktirsen de bir fabrika açamazsın. Bir şekilde yolunu bulmuş sınıf atlamış adamdır patron. Ordan çalayım burdan kaçırayım maaşları az vereyim vergiyi kaçırayım adamıdır. Bunun adı da kin değil sınıf mücadelesidir, hak mücadelesidir. Kimseye kişisel kin yoktur bunda ancak insanları günde 15 saat çalıştırıp asgari ücret verip üzerinden bir de milyonlar kazanıyorsa bir adam sömürüyor demektir. Sistemin içinde yaşayabilmek için köle olmak zorunda bırakılmış olabiliriz ancak kafalarımız da köleleşmemelidir. Onların verdiği vergiden çok daha fazlasını çalışan insanlar vermektedir. İş verme konusuna gelince biz üretmesek, çalışmasak neyin işi olacaksa :)

İyi günler.

Bunun kinle bir alakası yok arkadaşım. Zamanında çalmış çırpmış patron olmuş ki öyle yapmasa patron olması imkansız evet imkansız maaşı 100 yıl biriktirsen de bir fabrika açamazsın. Bir şekilde yolunu bulmuş sınıf atlamış adamdır patron. Ordan çalayım burdan kaçırayım maaşları az vereyim vergiyi kaçırayım adamıdır. Bunun adı da kin değil sınıf mücadelesidir, hak mücadelesidir. Kimseye kişisel kin yoktur bunda ancak insanları günde 15 saat çalıştırıp asgari ücret verip üzerinden bir de milyonlar kazanıyorsa bir adam sömürüyor demektir. Sistemin içinde yaşayabilmek için köle olmak zorunda bırakılmış olabiliriz ancak kafalarımız da köleleşmemelidir. Onların verdiği vergiden çok daha fazlasını çalışan insanlar vermektedir. İş verme konusuna gelince biz üretmesek, çalışmasak neyin işi olacaksa :)

İyi günler.

arkdaşım bir yere kadar haklısın ama her patron çalarak keserek vs bir yere gelmiyor ben de bir çalışanım işveren falan değilim ama bu kadarı da biraz ağır olmuş bence...!!!

bi elektrik mühendisi için 2500 tl needen az olsunki benim tanıdığım bi mühendis abim 3000 tl alıyor ve adam işinde uzman artı turkiye şartlarına göre normal veya gayet iyi teknisyen 900 ila 1200 tl arası tekniker 1400 ila 1700 arası alıyo ki mühendis 2500 3000 normal ya inşaat muhendisi olsaydınız 1600 alırdınız hemde ps başında oturmak yerine gecenin 3 de beton dökülüyo diye yatağınızdan çağırılmıyosunuz artı elektrik muhendisi diyip gecmeyin elektrik muhendısı olmak için sağlam kafa lazım bana göre elektrik muhendislerinin herzaman geleceği parlaktır tabi bu yazdıklarım benım sahsı görüşüm arkadaşlar.

bi elektrik mühendisi için 2500 tl needen az olsunki benim tanıdığım bi mühendis abim 3000 tl alıyor ve adam işinde uzman artı turkiye şartlarına göre normal veya gayet iyi teknisyen 900 ila 1200 tl arası tekniker 1400 ila 1700 arası alıyo ki mühendis 2500 3000 normal ya inşaat muhendisi olsaydınız 1600 alırdınız hemde ps başında oturmak yerine gecenin 3 de beton dökülüyo diye yatağınızdan çağırılmıyosunuz artı elektrik muhendisi diyip gecmeyin elektrik muhendısı olmak için sağlam kafa lazım bana göre elektrik muhendislerinin herzaman geleceği parlaktır tabi bu yazdıklarım benım sahsı görüşüm arkadaşlar.

kusura bakmayın ama kaç tane elektrik elektronik mühendisi 2500 tl alıyor ve nerde çalışıyor söylesin de biz de bilelim :)

5 ay önce bir iş görüşmesine gittim 1000 tl teklif ettiler ve açlışan teknisyen 1300 tl alıyordu bilmem anlatabildim mi...!!!! piyasada maaş ortalaması 1500 tl civarında ve öyle sabah 9 akşam 5 c.tesi pazar tatil çalışmak hayal c.tesi dahil sabah 8 akşam 8 çalışıyorum arada iş olursa çıkış saati değişiyor buna rağmen akşam evime giderken patron yüzüme bakıyor nereye gidiyorsun dermişçesine iş paraya gelince sen mühendissin mesai ücreti yok diyorlar. 2000 yılında meslek lisesinden mezun oldum 2003 te yüksek okul bitirdim 2009 şubat ayında da mühendislik diploması aldım. düşünüyorum da eğer 2003te tekniker olarak bir işe girseydim şimdikinden bu çalışma şartlarıylşa elime daha fazla para geçerdi ve hergün birilerine hesap vermek zorunda kalmazdım. sabah gelir işimi yapar çekip giderdim ekstra işler verdiklerinde benle alakalı değilse ben anlamam der sıyrılırdım ama mühendisseniz bunu diyemezsiniz herşeyi bilmek zorundasınız!!!!!!!!!!

Ve Türkiye de mühendislik mesleği yapılmaz diyorlar o kadar çok çalışmaya ragmen...
Maaş olarakta en yüksek rakam 2000 tl devletin verdiği söyleniyor..
Ya dda özelde torpil ve ya çok fazla tecrübe ile en fazla 2000 - 2500.
Bende bir mühendis adayı olarak merak ettim çok mu büyük hayaller kuruyorum diye..
Durumumuz ne olacak?
ve Acaba aranızda bunun üzerinde rakam alan var mı ya da duydunuz mu

Bir mühendisin aylık geliri bahsettiğiniz rakamların kat kat üzerinde olabileceği gibi, işsiz de kalabilir. Bu, sahip olduğu niteliklere, bu nitelikleri doğru kullanıp kullanamadığına ve kendini sunuş şekline bağlıdır. Eğer imkanınız varsa Arap şeyhi ya da Galler prensi falan olun tabiiki, yoksa iyi para kazanmak için çok ama çok çalışmanız gerekecek, başka yolu yok :)

İş arayan bir kişinin durumunu düşünsenize.
adama ne gözle bakılır hepimiz biliyoruz.
Doktor için bu sözkonusu değil.Çünkü ataması yapılıyor.
Devlet hastanesinde iş buluyor.
Ama böyle giderse buda değişecek gibi.
Mühendis sendikasının kurulma zamanı geldi sanırım.
Bu diğer teknik kadro için de geçerli.Yasalarında buna uygun değişmesi gerekiyor.
Ama bunun için halkın oylarını kullanıp onu sömüren değilde,
gerçekten kendi insanına değer veren yönetim lazım.Bunun içinde söylenene
değil yapılana yada yapılmayana bakıcaksınız.

• Beğen
Tepkiler: ct

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri