Kontaktör ve Termik Bağlantısı

sHoWeL

Üye
arkadaşlarkurulu bir sistemde kontaktör yandıgı için yenisi ile değiştirilecek.3 faz kontaktöre giriyoruz kontaktörün (T) çıkışında termiğe giriyoruz ordanda 3 fazlı motorumuza giriyoruz.kumanda bağlantısında 3 fazladan istediğim bir fazı alıyorum stop ordan starta giriyorum ordan da kontaktör ac girişine giriyorum ve nötürden çıkıyorum.bunun dısında eksik yada yanşış söylediğim bişey varmı arkadaşlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlarkurulu bir sistemde kontaktör yandıgı için yenisi ile değiştirilecek.3 faz kontaktöre giriyoruz kontaktörün (T) çıkışında termiğe giriyoruz ordanda 3 fazlı motorumuza giriyoruz.kumanda bağlantısında 3 fazladan istediğim bir fazı alıyorum stop ordan starta giriyorum ordan da kontaktör ac girişine giriyorum ve nötürden çıkıyorum.bunun dısında eksik yada yanşış söylediğim bişey varmı arkadaşlar

Kumanda bağlantısında kumanda sigortasından çıkıyorsunuz termiğin normalde kapalı (NC) kontağına giriyorsunuz ordan stop butonuna giriyorsunuz. Start-stop butonlu direk yol vermede start butonuna paralel ana kontaktörün normalde açık (NO) kontağı bağlanır[Mühürleme].

bunun şoyle guzelce resimli bir anlatımı olsa herkes öğrenirdi. oyle değil mi????

scorpion un bağlantısı standartlara uygun ve sağlıklı bağlantıdır

istedigin fazdan alabilirsin ama kumanda sigortsı koymalısın sonrasında kumanda fazını tremigin normalde colese (NC) kontagından geçirib stop,start ve kotaktörün A1 ucuna baglantı yapmalısın.

forumda yüzlerce resim var gibi duruyor ama hangisine baksım link bozuk ve kırık

forumda yüzlerce resim var gibi duruyor ama hangisine baksım link bozuk ve kırık

upload_2015-2-6_11-25-18.jpeg

Konu açılalı nerdeyse 5 yıl olmuş kardeşim.!.Yine de kafanda soru işareti olmaması adına
ben şemayı senin için google görsellerdeki onlarca şema içerisinden kopyalayıp
yapıştırıyorum.!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler