kompanzasyon proje yardım

oerejo

Üye
merhaba
ben bitirme projesi olarak kompanzasyon panosu yapmayı düşünüyorum.Ama tam olarak ne yapmam gerek bilmiyorum.Büyük güçlü birşey olmıcak.tek faz kondansatörlü bi kompanzasyon.Kompanze etmek için de balast veya bobin tarzı endüktif güç üreten birşey bağlamayı düşünüyorum.Bide maliyet yaklaşık ne olur bu panoda?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
florasan lamba yada mutfaklarda kullanılan küçük havalandırma motoru işini görür, bunun yanında bunları kompanze etmen için kondansatör lazım.(alıcağın motorun gücüne göre değişir) panoyu çeşitlendirmek senin elinde kontaktör,röle,akım trafosu gibi şeyler senin tercihinde.

selam bende bitirme projesi olarak kompanzasyon panosu yapacağım...ayrıca teorik raporda hazırlamam gerekli ..bilgi paylaşımında bulunuabiliriz..

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,415
Son üye
demirhan80

Yeni konular

Geri