Mach3 ve Sinamics V20 ile Hız Kontrolü

lessontty

Üye
Merhaba,

Kendi yaptığım CNC router'ım için kırmızı mach3 kart ve Sinamics V20 Sürücü kullanmaktayım.
Bağlantım Mach3'ten Sürücüye; AVI pini AI0'a ve ACM Pini 0V'a bağlı

Mach3 Programından sistemi çalıştırdığımda mach3 programında spindle hızını düşürüp indirdiğimde 0-10V arası voltaj değişmektedir ancak sürücü üzerinden bu analog değeri spindle motora yansıtamıyorum.

Yani Mach3 programında start verdiğimde tam güç spindle çalışıyor, spindle hızını arttırıp azalttığımda bir kontrol sağlayamıyorum.

Sürücünün vs. manuelini okudum baktım fakat çok anlayamadım açıkcası denediklerimde olmadı.

Motorumun üzerindeki etiket;
Spindle.jpg

Adım adım anlatacak şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten, ne yaptıysam olmadı....

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
v20.PNG

resimdeki yere 0 10voltu bağla hız ayarı
12, 14 köprü
8,13 start alma

-cn002 al cihazı onu da unutma

Ekli dosyayı görüntüle 107914
resimdeki yere 0 10voltu bağla hız ayarı
12, 14 köprü
8,13 start alma

-cn002 al cihazı onu da unutma
MACH3 KART SÜRÜCÜ
AVI(0-10V) AI1 (PİN 2)
ACM (0V) PİN 5
12-14 köprü

şeklinde bağlantı yaptığımız zaman herhangi bir fark olmadı 8-13 köprü olduğunda otomatik tetik alıyor.
Biz mach3 potansiyometre yerine mach3 programındaki Spindle speed alanından hız kontrolü yapmak istiyoruz

Destek verirseniz çok memnun olurum

Mac3 kartının spendle çıkışını kontrol et;ekrandan degiştirdiginizde çıkış voltajı 0-10v arasında degişiyormu? Eger degişiyorsa bu çıkışı spendle driverin pot girişine(yukardaki resimde 2 nolu pine) baglamanız,ayrıca mac3 kartın gnd si ile driverin gnd sini birbirine baglamanız gerekir.

MACH3 KART SÜRÜCÜ
AVI(0-10V) AI1 (PİN 2)
ACM (0V) PİN 5
12-14 köprü

şeklinde bağlantı yaptığımız zaman herhangi bir fark olmadı 8-13 köprü olduğunda otomatik tetik alıyor.
Biz mach3 potansiyometre yerine mach3 programındaki Spindle speed alanından hız kontrolü yapmak istiyoruz

Destek verirseniz çok memnun olurum
v20 2.PNG

-cn002 aldın mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,920
Kullanıcılar
451,085
Son üye
ilker_krpcn

Yeni konular

Geri