Harmonik ve rezonans yardım

beratduran

Üye
Herkese merhabalar. Yeni kurduğumuz fabrikada şöyle bir sorun var. Yüksek akım çeken bir makina özellikle kalkış anında 900A civarı güç çekiyor kompanzasyon rölesi onu algıladığı anda dağıtım panosuna gelen kablo tavası kapakları deli gibi ses yapmaya başlıyor sonrasında dağıtım panosundaki giriş şalteri 2000A otomatik kendini kapatıyor bu işlem 20 saniye içinde oluyor. Şimdi bunun nedeni ne olabilir? Kafamdaki düşünceler şöyle. Dağıtım panosuna köşk binasından 60 metre 300lük 5 devre alüminyum kablo geliyor her faz ve nötr için, bu kablo dizilimleri yanlış olabilir mi? 5XR 5XS 5XT fazı yan yana regraj yapılmış. İkinci düşüncem kompanzasyon rölesi referansını Ag den alıyor akımlar çok ani yükseliyor o yüzden olabilir mi? Son olarak harmonik filtre mevcut kompanzasyon da. Svc sistem değil, 825Kvar toplam. Trafo 1600Kva. Son olarak bu makina köşk binasında bulunan panodan besleniyor(20mt),aynı panodan fabrika içindeki dağıtım panosuna enerji gidiyor(60mt).

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
2000 olan giriş şalterinin ayarlarını kontrol ettiniz mi termal açma vs kaçta diye

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri