Kompanzasyon Devre Dışı iken Sayaç Kapasitif Yazıyor

delimurti

Üye
yeni kurduğumuz sistemde hiçbir kondanstör çekili olmadığı halde sayacın kapasitif yazdığını gördüm acaba kontaktörlermi yapışık kaldı diyerek kompanzasyon bölümünün enerjisinide kestim sonuç aynı şebekeden kapasitif çekme olasılığı varmı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ölçüm sayacından sora OG kablo veya UPS varsa,kapasitif etki yapıyor olabilirler.

fahri hocaya ve ceryaner e katılıyorum özellikle ups ve elektronik balastlı lambalar bunu yapıyor

Trafo size aitse sabit kondansatör de büyük seçilmiş olabilir...

röleden kaç kvar kapasitif gücün olduğunu görebilirsin bu sana yardımcı olacaktır.

arkadaşlars adece ölü güç dediğimiz indiktif yüklerin çektiği değil,aynı şekilde kapasitif yüklerin cektiği yükte vardır. senin kompanzasyon yaptığın yerde kapasitif yük fazladır. bobinli alıcı fazla yoktur o yüzden kapasitif çok çıkıyodur. senin yapacak olğun devreye kapasitif yük değilde indiktüf yük bağlamak olacak. gerçi bu kompanzasyonun yaptığın yeri ve kullanılan alıcıları yazarsan sana daha iyi yardımcı olabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri