Kompanzasyon Düzeltilmesi

muratekm

Üye
Mrh ustalarım;
Çalıştığım yerde 7,5 kw lık 2 adet 3 fazlı motor var. Kondansatörler drekt olarak motora paralel bağlı olmasına rağmen R/A:0,256 C/A:0,001 olarak hesapladım. Tesisatım kondansatörleri görmüyor gibi bu sorunu çözmek için önerilerinizi bekliyorum.
şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kondansatörünüz /kondansatörleriniz küçük.

kondan satörlerin küçük veya patlak ...kontrol ett....

Arkadaşların dediği gibi kapasitörleriniz küçük. Bireysel kompanzasyonda da kondansatörleri motorların sargılarına direkt olarak bağlamayınız. Duruşlarda gerilimin yükselmesine motorun yanmasına neden olabilirsiniz

Aynen arkadaşın dedeiği doğru kondansatör enerjisi kesilse bile üzerinde bi süre deşarj gerilimi ve akımları kalır motor sargılarında aşırı ısınmaya sebep olabilirsin dikkat et

Kompanzasyonla ilgili olarak akım trafosu oranı 150/5 akım trafosu arızalı olduğu yada verimli olarak çalışmaması bu arızanın oluşmasına sebep olabilir mi?
Ayrıca konu ile ilgili çözüm önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

lokal kompanzasyon yaptıysan ki

verdiğin değerlere göre kondansatörlerin az geliyor. bu durumda zaten otomatik kompanzasyona ihtiyacın kalmayacagından akım trafosu ve röle ile işin de kalmamalı

kondansatör değerini biraz arttır hiçbirşey bilmiyorsan deneme yanılma yoluyla uygun değeri bulacağına eminim

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri