Kira-tadinda-gelen-elektrik-faturasi

fat.png

İş yerimizin 1000 kwlık trafosu var, %60 geçmeyin uyarısı gelmiş, panodaki ampermetrelerde faz başı 700 amper okunuyor. 460 kw yapar, tüketim hesabı yapılırken 3 faz toplanıyor mu?

İş yerimizin 1000 kwlık trafosu var, %60 geçmeyin uyarısı gelmiş, panodaki ampermetrelerde faz başı 700 amper okunuyor. 460 kw yapar, tüketim hesabı yapılırken 3 faz toplanıyor mu?
o değer bugun içindi bize gelen bilgi 4 günlük çarşamba ve perşembe günü değer %5 e düşüyor pazartesi %39 du galiba jeneratörlere verdik gazı işletme tam yükte bile değil günlük 8 ton mazot tüketimi var 2 jeneratorde bu akşam 3. yude devreye alacağız sünger gibi çekiyor mubarekler :)

Birileri 150-210 kw aralığında ayağını uzatmaya çalışırken, bunun 10-20 katını tüketenler evde ne üretiyor merak etmiyor değilim? Yoksa yorgan uzun, uzat uzatabildiğin kadar. Sonra da ironi yapar gibi "kira gibi" diye eleştir. Bu seviyede tüketim yapanların utanması, arlanması da yok! Asıl itiraz ve isyan edecek olanlar asgari ücret seviyesinde geçinmeye çalışanlardır.

Gelirim iyi olsa elektrik fiyatı ucuz olsa bende aynı miktar elektrik tüketirim..
biz yokluktan tüketmiyoruz. dünyayı çevreyi düşündüğümüz için değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri