Elektrik şirketlerinin giderlerinin faturalara yansitilmasi

Ellerinden gelse milleti karanlıkta bırakacaklar.
Allah'ın adaleti şaşmaz bir gün elbet tecelli edecek.

Kadınlara hayranlığım bir kat daha arttı.

Hanım dün akşam aşağıdaki resimdeki lambadan bakıyordu. Hiç anlam verememiştim.,,

Şimdi anladım.

25b2aa32-8617-4f71-84e0-e1ac46942f12.jpg

bir zamanlar işsiz kaldığımda yapılacak iş olarak zaman gazetesinin dağıtım işini teklif ettiler. ekmek parası kabul ettim yıllarca dağıtımını yaptım, dağıtım şirketi sürat kargo olunca önüme bir sözleşme verdiler ve imzala dediler. okudum şartların hepsi onlar içindi benim için birşey yoktu ve işi bıraktım. abonelere yeni arkadaşın telefonunu ve helallik içeren bir insert koyarak veda ettim. 6 ay sonra bana bu sefer ege-muğls ve bodrum müdürleriyle geldiler tekrar iş teklif ettiler o zaman dedim"ben sizin inandığınız ALLAH'a inanmıyorum" diye şimdi bunlar bir fetöcü değiliz sütten çıkmış ak kaşığız diyorlar ya yine söylüyorum ben bunların inandığı ALLAH'a inanmıyorum. isteyen beni istediği gibi yargılasın. eğer gidilecek bir cehennem varsa ve benim yerim orasıysa ve onlar benim yanıma geldiklerinde ben daha serin yerde olacağım.

Bir haber sitesinde gördüğüm resmi gazetede yayinlandigi soylenen olay. Haber içeriği şöyle...(kaynak: https://t24.com.tr/amp/haber/elektr...yansitilacak,919561?__twitter_impression=true)

Elektrik şirketlerinin temsil, ağırlama ve seyahat gibi giderlerinin vatandaşın faturasına eklenmesi yönünde karar alındı. Karara göre, elektrik dağıtım şirketlerinin yıl içinde yaptıkları temsil ve ağırlama giderleri, üye oldukları derneklere ödedikleri aidatlar, verdikleri ilanların giderleri gibi tüketiciyi ilgilendirmeyen birçok harcama vatandaşın ödediği elektrik faturalarına yansıtılacak. Bu giderler arttıkça vatandaşın ödeyeceği fatura da kabaracak.

Böyle saçma bir şey olmaz herhalde diye resmi gazeteyi arattım ama yakın zamanda "Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Disiplin Amirleri Yönetmeliği " hariç böyle bir şey bulamadım Resmi gazetede.

Hangi sayıda bu karar bilgisi olan var mı ? Yoksa asparagas mı?

Böyle saçma bir şey olmaz herhalde diye resmi gazeteyi arattım ama yakın zamanda "Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Disiplin Amirleri Yönetmeliği " hariç böyle bir şey bulamadım Resmi gazetede.

Asparagaz değil maalesef EPDK Başkanı bile desteklemiş ...

https://www.ntv.com.tr/turkiye/epdk...-tartismasi-aciklamasi,zdARh3Ov50ulgFk4hhpScw

bir zamanlar işsiz kaldığımda yapılacak iş olarak zaman gazetesinin dağıtım işini teklif ettiler. ekmek parası kabul ettim yıllarca dağıtımını yaptım, dağıtım şirketi sürat kargo olunca önüme bir sözleşme verdiler ve imzala dediler. okudum şartların hepsi onlar içindi benim için birşey yoktu ve işi bıraktım. abonelere yeni arkadaşın telefonunu ve helallik içeren bir insert koyarak veda ettim. 6 ay sonra bana bu sefer ege-muğls ve bodrum müdürleriyle geldiler tekrar iş teklif ettiler o zaman dedim"ben sizin inandığınız ALLAH'a inanmıyorum" diye şimdi bunlar bir fetöcü değiliz sütten çıkmış ak kaşığız diyorlar ya yine söylüyorum ben bunların inandığı ALLAH'a inanmıyorum. isteyen beni istediği gibi yargılasın. eğer gidilecek bir cehennem varsa ve benim yerim orasıysa ve onlar benim yanıma geldiklerinde ben daha serin yerde olacağım.
Ben az buçuk inançlı biriyim.Bunların inançlı olduğuna ben de inanmıyorum.
Bugün bir haber okudum.Anadolu da bir şehirde marketten mama çalarken bir adam yakalanmış.
Behlüldana bir Sultan'ın abisiymiş kendisi tahtı istememiş ilim ve dini bilgiler üzerine eğitim almak için kardeşi olan Sultan birgün gelmiş abisine sormuş:Bir kişi hırsızlık yaparsa hükmü nedir diye?Behlüldana:Eğer hırsız para ve mak kazanmak için hırsızlık yapdıysa kolu kesilir ama aç kaldığı için karnını doyurmak amaçlı hırsızlık yaptıysa Sultan'ın eli kesilir demiş
Ben de buna inanan biriyim eğer insanlar aç kaldıkları için hırsızlık yapıyorsa Sultan'ın kolu kesilmeli

Ya tavşan kaç tazı tut diyorlar,
EPDK diyoki bu haber yalan kimsenin sırtına yük binmeyecek sonrada bu harcamaların üst tavanı var,ilan vermek zorundayım,para harcamak zorundayım , bilgisayarları yenileceğim,kabloları yenileceğim tamam yap da bu harcadıkların geçen seneye göre fiyatları arttı yani kullanım bedellerinin içine bunu gömecekler biz de ödeyeceğiz.

Ben az buçuk inançlı biriyim.Bunların inançlı olduğuna ben de inanmıyorum.
Bugün bir haber okudum.Anadolu da bir şehirde marketten mama çalarken bir adam yakalanmış.
Behlüldana bir Sultan'ın abisiymiş kendisi tahtı istememiş ilim ve dini bilgiler üzerine eğitim almak için kardeşi olan Sultan birgün gelmiş abisine sormuş:Bir kişi hırsızlık yaparsa hükmü nedir diye?Behlüldana:Eğer hırsız para ve mak kazanmak için hırsızlık yapdıysa kolu kesilir ama aç kaldığı için karnını doyurmak amaçlı hırsızlık yaptıysa Sultan'ın eli kesilir demiş
Ben de buna inanan biriyim eğer insanlar aç kaldıkları için hırsızlık yapıyorsa Sultan'ın kolu kesilmeli
sosyal medyada izledim, adam beni alın ama mamayı almayın diye bağırıyormuş. bilmem hangi afrika ülkesine 1 milyon dolar yardım eden, vatandaşımız dediği adamı ambulans uçakla getirten (malum konu) bu hükümet beni bu hale getirdi, daha fazla konuşmak istemiyorum klavyemden kötü kelimeler çıkacak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri