Kapastif Sorunu

sıralamayı boşver üç fazlı bir röle kullan yeni nesil röleler sıralama istemiyor rg3 12c kullan problem çözülür 6 kademede kalmak isti yorsan gene kal işletmenin gücnü söylersen sana sıralama konusunda yardımcı olabilirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
akım trafosu 400 girili röleye hepsini denedim. C/k ayarını degiştim bişiyler oldu kademede ekledim 8 oldu. Tek fazlı alınmış sizde haklısınız ama şimdilik kullanacağız mecburen.
Cos:1.00
C/k:28

Şuanki değerler. 2 adet 40 beygir motor birisi 3000 devir diğeri 900 devir. 3 adet 10 beygir motor. 10 tane de küçük motorlar var. Bu değerlere göre 8 kademeli rölede 2.5-5-10-10-20-25-40-60 şeklinde dizilim mevcut. PS5 sisteminde çalışıyor cos:85 C/k:28 akım trafom 400 bu değerlere göre eksik kompanzasyon lambası yandı. Bunlardan Hariç 10 adet daha motor var çalıştırmadım diğer ünitede. Arkadaşlar daha ne yapmam lazım sizce yardımlarınızı bekliyorum.

Entes RG-8T röle kullandığınız anlaşılıyor.Bu rölenin sağlıklı çalışabilesi için,PS1-PS2-PS3-PS4 kurulum sıralamasının sağlanmış olması gerekir.Öncelikle, bu sıralamaya göre ( 1+1.../1+2+2...../ 1+2+4..../1+2+4+8.... ) gurup dizilimlerini değişirmeniz gerekir.Rölenin,PS5 ( baştan al,baştan bırak ) çalışabilmesi için,bu sıralamalardan bir tanesine göre kurulum yapılmış olmalıdır.C/K = 0,28 olmalı.

Fahri bey bilginiz için teşekkür ederim. C/k felan dediğiniz ayarda kondansatör dizilimi yanlışmı demek istediniz. PS5'de çalıştırıyom sıralamayı anlamadım biraz daha açıklayıcı olurmusunuz.

Röle dokümanına bakarsanız ( 6.4 ),kademe değerlerini yanlış seçtiğiniz anlaşılır.Bu kademelendirme ile sağlıklı bir kompanzasyon yapamazsınız.Tüm bu bilgileri,sisteminizde dengesiz yüklenme olmadığını varsayarak söylüyorum.

Ekli dosyalar

• Entes RG-T.rar
    402 KB · Görüntüleme: 4
Sistemde hep 3 fazlı motorlar var irili ufaklı tek fazlı motor veya başka bişiy yok. Bir adet su ısıtıcı var termosifonmu diyorlar sanırım bunun bir etkisi olurmu.

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri