Kapasitif ceza acil bilgi

Kullanıcı takdir hakkını kullanıp karar verir, ben bir kontaktör yapışık kaldı diye bir sürü masrafa girip, kapasitip yük-hat barındırmayan bir sisteme şönt reaktör ilavesi yapmazdım.
Var ise rölenin alarm kontağına sesli-ışıklı ikaz bağlamak daha mantıklı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aktifi arttırmak garip bir düşünce sonuçta ihtiyaç ne ise o kadar tüketmek gerek.muhtemelen kullanıcı bu ay için kapasitif ceza öder eğer bu kurum ise sorumlu şahıslar veya kurum öder.Çözüm dağıtım şirketi Arıza ekibine bir tutanak tutturarak sorunun voltaj yükselmesinden sorunun kaynaklandığını belirterek cezayı sildirmek

Yanılmıyorsam kapasitif ceza tutarı faturanın %90'ı oranında.
1000 liralık faturaya 900 lira ceza ödemektense, aktif tüketimi arttırarak fatura tutarını 1500 liraya çıkarıp dolaylı olarak kapasitif tüketimi düşürmek suretiyle ceza ödememek daha karlı değilmidir?

Tutarları rastgele yazdım, büyük faturalarda fark daha da açılır.
Voltaj yükselmesi diye bir sebep ben de bilmiyorum.

Aktifi arttırmak garip bir düşünce sonuçta ihtiyaç ne ise o kadar tüketmek gerek.muhtemelen kullanıcı bu ay için kapasitif ceza öder eğer bu kurum ise sorumlu şahıslar veya kurum öder.Çözüm dağıtım şirketi Arıza ekibine bir tutanak tutturarak sorunun voltaj yükselmesinden sorunun kaynaklandığını belirterek cezayı sildirmek

Voltaj yükselmesi veya düşmesi ile alakalı olarak reaktifle nasıl bir bağlantı kurdunuz anlamadım ? Bu dediğinizi kesinlikle kabul etmezler

Kontaktör yapışmış diyor bu bir elektriksel Arıza varsa dağıtım şirketinde tanıdık bu kılıfa uydurulup çözülür diyorum.

Ayın 4 ünde yaklaşık kapasitif deger %126 iken günlük kontrollerimde kapasitifde düşme var.bugün ki kapasitif deger%60.56.hesabıma göre bir terslik olmazsa ayın 18 inde yaklaşık kapasitif değer %14 olacak.buda cezadan beni kurtarıyor diye düşünüyorum.

Fatura ve bugüne ait endeksleri paylaşırsanız reaktif değerleri teyit edebiliriz. Tahminimce daha erken cezadan çıkacaksınız.

31.12.2016 Fatura değerleri
Aktif 5541.203
Reaktif 390.023
Kapasitif 71.459
11.01.2017 endeks degerleri
Aktif 5602.079
Reaktif 392.121
Kapasitif 105.405

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189