kakr ters bağlantı

İnsanın dalgın kafası bir milyon zamanları da oluyor ; insanlık hali........
Tl den sıfırlar atılalı çok oldu haberin yok mu başka cumhuriyette mi yaşıyon hemşerim ;) 300 500 hali var bi de ramazan kafası var o da uzatmaları oynayacak sonuna geldik Çok Şükür :) hadi kendinize iyi bakın Allahın izniyl yatcaz kalkcaz hop burdayım :D

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Slm ustalarım..O halde sonuç: Herhangi bir sakıncası yok ama; yine de ne olur ne olmaz ( belki de bizim bilmedeğimiz birşey olabilir:)) Etiket değerine uygun bağlayalım...:)

Evet yorumlarınız gelsin böyle bi durumda kar atar mı atmaz mı, mangal keyfi bölünür müxD?
komik_resim_1297953097.jpg

Maldalyonun öbür yüzüne bakınca; böyle durumda şebekeden ters bağlantı durumunda kar iş yapar mı sanki çarpılabiliriz, yoksa faz toprağa mı akar, ne dersiniz?
grounding.gif

Daha önce benzer konuda Kar resimleri paylaşmıştım bunların üzerinde düşündükçe bi anormallik gözükmüyor ama yine de uygun normal bağlantı yapmakta fayda var acemi elektrikçi; Toroid ters bağlantıda ters emk sebebiyle kontakları açmayabilir denemediim için sadece teori yürütüyorum ;) Kaçak Akım Rölesi Nedir? Kaçak Akım Koruma Rölesi Nedir?

test butonuna basınca faz nötr'ü sanki kısa devre yapıyor gibi. yoksa ben yalnışmı görüyorum.

test butonu nötr gişini, nötr çıkışına kısa devre yapıyor diye biliyorum

evet yorumlarınız gelsin böyle bi durumda kar atar mı atmaz mı, mangal keyfi bölünür mü xd?

maldalyonun öbür yüzüne bakınca; böyle durumda şebekeden ters bağlantı durumunda kar iş yapar mı sanki çarpılabiliriz, yoksa faz toprağa mı akar, ne dersiniz?

onursal üye abilerimizden detaylı cevap bekleyelim bence....

Resimde bir hatamı var? test butonuna basınca faz nötr'ü sanki kısa devre yapıyor gibi. yoksa ben yalnışmı görüyorum. test butonu nötr gişini, nötr çıkışına kısa devre yapıyor diye biliyorum
öncelikle Resimde hata var test butonu arasında seri bir iç direnç var ayrıca K.A.K rölesi usulüne uygun bağlanmalı ters yapılan bağlantıda çalışır ç ayrıca k.a.k insan ve yangına karşı korur demek akılsızsızlıktır zira faz nötr ede çarpılabilirsiniz yangına karşı da korumaz gevşek bağlantı yaparsanız şikagoyu bile yakarsınız....

Son düzenleme:
öncelikle Resimde hata var test butonu arasında seri bir iç direnç var ayrıca K.A.K rölesi usulüne uygun bağlanmalı ters yapılan bağlantıda çalışır çalışır ancak ard niyetli biri TEST e uzun süreli basarsa iç direnç yanar ve bir daha açma yapmaz doğru bağlantıda ise TEST e uzun süreli basarsanız k.a.k açar ve test butonuna gelen besleme kesilir ayrıca k.a.k insan ve yangına karşı korur demek akılsızsızlıktır zira faz nötr ede çarpılabilirsiniz yangına karşı da korumaz gevşek bağlantı yaparsanız şikagoyu bile yakarsınız....

http://www.bestdergisi.com.tr/assets/uploads/yazigorsel/pia5mgil.jpg Şekli incelerseniz ters de bağlansa açma yapacağını ve hiçbir şeyinde yanmayacağını görürsünüz....

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri