Kahramanmaraş depremi geçmiş olsun

Nasıl kansızlık bu anlam veremiyorum. İnsanlar ailesini, çocuklarını, annelerini, babalarını, eşlerini, sevdiklerini kaybederken eşyaları yağmayalıp menfaat çıkarma çabası nasıl bir kanı bozukluk? Diyebilecek hiçbir söz yok. Allah'ım yardım etsin. Biz de elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalışalım.

Yağma görüntüleri başladı maalesef :mad:
onlarca haber bende aldım ama aslı astarı kaynağı nedir bilmediğim emin olmadığım için dile getirmedim, benim günahım bana yeter misali,
ama sağlam binalarda ev kirası kat kat artar işte bu arz talep değil hırsızlıktır derim, böyle bi günde para bile alınmaz be, nasıl alıcan hangi vijdanla

onlarca haber bende aldım ama aslı astarı kaynağı nedir bilmediğim emin olmadığım için dile getirmedim, benim günahım bana yeter misali,
ama sağlam binalarda ev kirası kat kat artar işte bu arz talep değil hırsızlıktır derim, böyle bi günde para bile alınmaz be, nasıl alıcan hangi vijdanla
eskiden olsa "vicdan 5 numarada çalıyor" derdim. artık o evlere gerek kalmadı. eskiden bizim sözümüz senetti, şimdi her şey kredi kartı.

değerli arkadaşlarım, @vecivicivokke arkadaşımız ırakta çalışıyor, ailesi gaziantepte, sağlık ve esenliktelermiş. varsa diğer arkadaşlarımıza da ulaşmaya çalışalım.
Arkadaşlar.
Bu gün ikindi vakti arkadaşımız @sasen1 e telefonla ulaştım. O da deprem illerinden birisinde idi.
Çok şükür görüşebildik.
Gerçek hayatta bana geveze denilebilir ama bu gibi durumlarda benim boğazım düğümlenir fazla konuşamam. Sadece 1 dk görüştük.
Forum içerisinde bol bol köteklediğim, bir kez Ankara'ya gelince de oturup yemeğini yediğim, böcüklü çay içtiğim arkadaşımızlardandır.

Arkadaşlar.
Bu gün ikindi vakti arkadaşımız @sasen1 e telefonla ulaştım. O da deprem illerinden birisinde idi.
Çok şükür görüşebildik.
Gerçek hayatta bana geveze denilebilir ama bu gibi durumlarda benim boğazım düğümlenir fazla konuşamam. Sadece 1 dk görüştük.
Forum içerisinde bol bol köteklediğim, bir kez Ankara'ya gelince de oturup yemeğini yediğim, böcüklü çay içtiğim arkadaşımızlardandır.
sağ ve esenlikte olduğu için sevindim. bizleri de bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Arkadaşlar.
Çok şükür görüşebildik.
Arayıp benim halimi sorduğun için çok teşekkür ediyorum Yamyam hocam.Zor bir gündü çok şükür biz iyiyiz.Ama hayatını kaybeden tanıdıklarımız oldu.Onlar için üzüntümüz büyük.Bir daha böyle afetleri hiç birimizin yaşamamasını diliyorum.
sağ ve esenlikte olduğu için sevindim. bizleri de bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
Teşekkür ederim Paskomya Usta.

Teşekkür ederim Paskomya Usta.
forumda da olsak, birbirimizi takma isimlerle de, tanısak hepimiz insanız. dostluk sadece kuru bir merhaba değildir. doğan güneşe merhaba. yeni umutlara merhaba. güzel günlere merhaba. acılara da merhaba, hayatın gerçekleri çünkü.

değerli arkadaşlarım, @vecivicivokke arkadaşımız ırakta çalışıyor, ailesi gaziantepte, sağlık ve esenliktelermiş. varsa diğer arkadaşlarımıza da ulaşmaya çalışalım.
Saol ustam.

Bu vesile ile arayan dostlara teşekkür ederim. Acıları paylaşan dostlardan Allah razı olsun

Nasıl kansızlık bu anlam veremiyorum. İnsanlar ailesini, çocuklarını, annelerini, babalarını, eşlerini, sevdiklerini kaybederken eşyaları yağmayalıp menfaat çıkarma çabası nasıl bir kanı bozukluk? Diyebilecek hiçbir söz yok. Allah'ım yardım etsin. Biz de elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalışalım.
Söylenebilecek en doğru sözü söylemişsiniz belki de. Sözde sorsanız herkes yardımsever, iyiliksever, hatta bir adım daha öteye gideyim bunları yapanlar müslüman. Aynı şekilde fırsatçılık yapıp fiyat katlayanlar da. Allah yardımcıları olsun depremi yaşayan, yakınları olanların.

sadece mimarlara, mühendislere değil, o inşaatı yapan firmaya, hani adına müteahhit diyorlar ya...
1675767114913.png

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri